Pereiti į pagrindinį turinį

Apklausa atskleidė, ko iš darbdavių 2025-aisiais gali tikėtis darbuotojai

2025-01-22 11:48
BNS inf.

Apie du trečdaliai Lietuvos įmonių šiais metais neketina didinti veiklos apimčių ir darbuotojų skaičiaus, tuo metu trečdalis darbdavių tikisi augimo, o ketvirtadalis planuoja įdarbinti daugiau darbuotojų, rodo naujausia Užimtumo tarnybos apklausa.

Apklausa atskleidė, ko iš darbdavių 2025-aisiais gali tikėtis darbuotojai
Apklausa atskleidė, ko iš darbdavių 2025-aisiais gali tikėtis darbuotojai / Freepik.com nuotr.

„Beveik du trečdaliai apklaustųjų šiemet viliasi išlaikyti status quo. Tikimasi, kad nesikeis gamybos ar paslaugų apimtys, o darbuotojų skaičius išliks stabilus. Nepaisant to, optimizmo ženklų darbo rinkoje stebime daugiau nei prieš metus“, – pranešime sakė Užimtumo tarnybos direktorė Inga Balnanosienė.

Apklausos duomenimis, didinti gamybos ar paslaugų apimtis šiais metais tikisi 32 proc. šalies įmonių (prieš metus – 25 proc.), darbuotojų skaičių – 25 proc. (21 proc.), investicijas į įrangą ir kitas technologijas – 37 proc. (31 proc.), o darbuotojų mokymus planuoja 43 proc. (pernai – 36 proc.).

Anot tarnybos, optimistiškesni yra didesni darbdaviai, tarp jų yra daugiau planuojančiųjų didinti veiklos apimtis, darbuotojų samdą, atlyginimus, išlaidas mokymui ir technologijoms, o mažesnieji labiau linkę išlaikyti nekintančią padėtį, daugiau jų nerimauja dėl padidinto minimalaus darbo užmokesčio ir žaliavų kainų.

Kas septinta apgyvendinimo ir maitinimo įmonė šiemet prognozuoja veiklos susitraukimą, o kas devinta – darbuotojų skaičiaus mažėjimą.

Viena prasčiausių situacijų – apgyvendinimo ir maitinimo bei transporto sektoriuose. Kas septinta apgyvendinimo ir maitinimo įmonė šiemet prognozuoja veiklos susitraukimą, o kas devinta – darbuotojų skaičiaus mažėjimą.

Tuo metu transporto sektoriuje mažesnes nei pernai paslaugų apimtis ir mažėsiantį darbuotojų skaičių planuoja kas devintas darbdavys.

Tarnybos teigimu, per metus sumažėjo įmonių, nerimaujančių dėl energijos sąnaudų, infliacijos ar brangaus skolinimosi, padaugėjo numatančių sunkumus dėl darbuotojų trūkumo, jaunų specialistų pritraukimo, minimalaus darbo užmokesčio augimo.

Tyrimas atliktas 2024 metų lapkritį–gruodį, jo metu apklausta 2,6 tūkst. įmonių ir įstaigų, kuriose dirba 178,8 tūkst. darbuotojų.

Naujausi komentarai

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.
Atšaukti
Komentarų nėra