A. Armonaitė: nenormalu, kad visuomenė iki šiol nežino būsimos MMA, situacijos dėl PVM | Diena.lt

A. ARMONAITĖ: NENORMALU, KAD VISUOMENĖ IKI ŠIOL NEŽINO BŪSIMOS MMA, SITUACIJOS DĖL PVM

Ekonomikos ir inovacijų ministrė Aušrinė Armonaitė sako, kad nėra normalu, jog visuomenė iki šiol nežino, kokia kitais metais bus minimali mėnesinė alga (MMA) ar galutinių sprendimų dėl pridėtinės vertės mokesčio (PVM) lengvatų verslui.

„Ne, nenormalu“, – TV3 televizijai antradienį sakė A. Armonaitė.

„Reikia, matyt, labiau tartis, čia gal mums Vyriausybėje“, – teigė ji, paklausta, ką daryti, kad tokių situacijų nebūtų.

Vyriausybė iš esmės yra sutarusi nuo kitų metų MMA didinti 15 proc. iki 840 eurų, neatskaičius mokesčių, tačiau galutinį sprendimą tikisi priimti dėl šio dydžio sutarus Trišalei tarybai.

Tuo tarpu tarybai, sudarytai iš Vyriausybės, profsąjungų ir verslo atstovų, kompromiso rasti nepavyksta.

Darbuotojų atstovai siūlo MMA didinti daugiau, nei siūlo Vyriausybė, o verslui atstovaujančių organizacijų nariai – mažiau.

Keliasdešimt viešbučių ir restoranų savininkų bei vadovų antradienį šalia Vyriausybės rūmų protestavus dėl planų nebetęsti lengvatinio PVM tarifo maitinimo įstaigoms, premjerė Ingrida Šimonytė pakartojo, jog lengvata baigs galioti šių metų pabaigoje.

Tačiau A. Armonaitė siūlo lengvatą tęsti.

„Ne paslaptis, kad mūsų pozicijos išsiskiria“, – sakė ministrė.

Keturi Darbo partijos atstovai Seime antradienį taip pat registravo siūlymą PVM lengvatą apgyvendinimo ir maitinimo paslaugoms pratęsti iki 2023 metų gruodžio 31-osios.

 

Rašyti komentarą
Komentarai (17)

Lengvatos

Turi but visiems be isimciu,ko restoranai geresni,ar kiti ? Visiems turi but vienodai ,nes 'aplinka' visiems vienoda ir vienodai kerta .

Nu koks

Kvailys nori moketi daugiau ,vidi nori tik maziau moket vergam ,tik ju deka jie lobsta.

zaidimai ,o ne darbas jai.

Ta ponele-ponia lakste su spalvotais o rimto darbo nedirbo,jai tik mergaites,berniukais aktualu buvo,stai per tokias siandien turime nesamones,tokia reikia statyti i vieta,arba dirbi rimtai arba lauk is seimo,i klaipeda pas tevus,kiek galima issidirbineti su niekais ,kai lietuvoje tokia rimta situacija,
DAUGIAU KOMENTARŲ

SUSIJUSIOS NAUJIENOS