A. Armonaitė su Taivano ministru aptars verslo skatinimą, atstovybės Taipėjuje steigimą | Diena.lt

A. ARMONAITĖ SU TAIVANO MINISTRU APTARS VERSLO SKATINIMĄ, ATSTOVYBĖS TAIPĖJUJE STEIGIMĄ

  • 4

Ekonomikos ir inovacijų ministrė Aušrinė Armonaitė antradienį nuotoliniu būdu susitiks su Taivano Nacionalinės plėtros tarybos ministru Ming-Hsin Kungu ir aptars verslo santykių skatinimą ir Lietuvos prekybos atstovybės Taipėjuje steigimą.

„Praėjusią savaitę Taivanas pristatė naujas ekonominio bendradarbiavimo su Lietuva priemones, planus investuoti į Lietuvos ekonomiką, aktyvinti abipusę prekybą. Su kolega iš Taivano rytoj ketiname nuodugniau aptarti mūsų verslininkams svarbius klausimus, galimus investicijų prioritetus, sąlygas ir laikotarpį“, – pranešime sakė A. Armonaitė.

Pasak ministerijos, Lietuva suinteresuota pritraukti investicijų iš Taivano, taip pat siekia didinti prekybos su šia sala mastą. Planuojama, kad Lietuvos įmonės artimiausiu metu galės patekti į  vieną didžiausių Taivano e. prekybos platformų „PC Home“ ir pradėti e. prekybą Taivano rinkoje.

2020 metais eksportas į Taivaną siekė 19 mln. eurų (0,1 proc. viso Lietuvos eksporto), o importas iš Taivano – 66 mln. eurų (0,2 proc. viso importo).

Pernai rudenį Vilniuje atidarius Taivaniečių atstovybę, Kinija tokius veiksmus palaikė bandymu veikti kaip nepriklausomai valstybei, nors salą ji laiko nedalomos Kinijos dalimi.

Dėl to buvo sustabdyti Kinijos krovininiai traukiniai į Lietuvą, nutrauktas maisto eksporto leidimų išdavimas, Lietuvos įmonėms sumažinti kredito limitai ir pakeltos kainos, be to, Lietuva buvo išbraukta iš Kinijos muitinės sistemų.

Tuo metu Taivaniečių atstovybė Lietuvoje praėjusią savaitę patvirtino, kad artimiausiu metu Taivanas planuoja investuoti šalyje 200 mln. JAV dolerių (apie 176,7 mln. eurų).

Rašyti komentarą
Komentarai (4)

Anonimas

Viešpatie, stabdykite ją ,neprileisti reikia jos prie valstybės valdymo, atstatydinti ja reikia ir kuo greičiau, kaip ir G.Landsbergį.

Anonimas

Šitie taip verslą paskatins kad ir tie nedaugelis kurie dar Lietuvoje verslauja išneš kudašių .Nieko asmeniško tik pokičiai po pokičių.

Grybas

Jau sitai apsirukusiai debiliai geriau patileti, suka garbanota visiskai sali nori i bankrota nuvaryti
DAUGIAU KOMENTARŲ

SUSIJUSIOS NAUJIENOS