Astravo AE įjungimas gali būti atidėtas? | Diena.lt

ASTRAVO AE ĮJUNGIMAS GALI BŪTI ATIDĖTAS?

Astravo atominės elektrinės (AE) įjungimas turėtų būti atidėtas, kol Baltarusija neįvykdys streso testų, sako prezidento Gitano Nausėdos vyriausiasis patarėjas Jaroslavas Neverovičius.

„Stebime viešąją erdvę, iš jos matome, kad tas sprendimas atvežti kurą, įkrauti ir paleisti elektrinę vis atidedamas. Manome, kad tie sprendimai turėtų būti visai atidėti iki to, kol bus įgyvendintos visos streso testų rekomendacijos, kurias Europos Sąjungos ekspertai rekomendavo Baltarusijai“, – antradienį Žinių radijui sakė J. Neverovičius.

Jo teigimu, Baltarusija turėtų susirūpinti, jog Astravo AE tampa labiau Rusijos, o ne Baltarusijos projektu ir įrankiu Rusijai turėti daugiau įtakos.

„Manau, kad šitoje vietoje reikėtų pastebėti, kad pačios Baltarusijos interesas yra matyti tą procesą ir jam nepasiduoti“, – sakė J. Neverovičius.

2017 metais Seimas pripažino, kad Astravo AE yra nesaugi ir kelia grėsmę Lietuvos nacionaliniam saugumui, aplinkai ir visuomenės sveikatai. Taip pat priimtas įstatymas, draudžiantis pirkti elektrą iš nesaugių jėgainių.

Baltarusija atmeta Lietuvos priekaištus, kad statoma elektrinė yra nesaugi. Minskas teigia, kad branduolinis kuras pirmajam jėgainės reaktoriui bus atgabentas iki šių metų pabaigos, o pati elektrinė bus paleista 2020-ųjų sausį.

Rašyti komentarą
Komentarai (3)

...

Ach tas q'b, ach tas intrigantas, 'konservų' vyriausias raganius - pravažiavo kažkada su dviračiu palei Astravą, užkeikė ir... žiū, ir neveiks tas Astravas.

Artūras

Lukašenka tikrai nekreips į Nuosėdos sapaliones...!

ALGIS

PAGALIAU , IŠSIGANDO LIETUVOS PROTESTŲ .

SUSIJUSIOS NAUJIENOS