Banko direktorius pasiners į unikalias studijas
Šiomis dienomis „Sampo“ banko Klaipėdos filialo vadovybėje vyksta pokyčiai: trejus metus čia direktoriumi dirbęs Mindaugas Žilinskas taps „Sampo“ banko valdybos pirmininko patarėju.
Klaipėdietis banko nepalieka ir net nesiruošia apleisti pamėgto kabineto. „Sampo“ banko valdybos pirmininko patarėju nuo šiol dirbsiantis M.Žilinskas direktoriavimą iškeitė į studijas prestižiniame Šveicarijos universitete.
„Dvejus metus studijuosiu vis kitame pasaulio žemyne. Negalėjau praleisti tokios progos. Kol kas esu vienintelis Baltijos šalių bankininkas, kuriam nusišypsojo tokia laimė. Ir pats jauniausias“, - pridūrė 31-erių M.Žilinskas.
Kol kas filialo direktoriumi vis dar dirbantis M.Žilinskas aiškino, kad geras vadovas turi nuolat būti vietoje ir įvykių centre, o studijos užsienyje tokios galimybės nepalieka. „Todėl jau netrukus Klaipėdos filialui vadovaus dabartinė mano pavaduotoja Ingrida Streckienė, o aš jau šio mėnesio pabaigoje sėdėsiu pirmojoje paskaitoje“, - sakė žinių ir patirties ištroškęs bankininkas.
Į uostamiestį dažnai grįžti planuojantis M.Žilinskas „Sampo“ banko Klaipėdos skyriuje bus atsakingas už banko plėtrą ir stambiausių regiono klientų aptarnavimą.
- Kaip sužinojote apie studijas prestižiniame S.Galeno universitete?
- Magistrantūros studijas baigiau Tarptautiniame Maskvos universitete. Tačiau prieš metus pradėjau intensyviai domėtis, kur dar galima gilinti savo žinias. Apie Lietuvos universitetus net negalvojau. Prieš kelis mėnesius gavau „Sampo“ banko vadovybės rekomendaciją bandyti savo jėgas Šveicarijos universitete. Ši mokykla, bendradarbiaudama su žinomais Olandijos ir Belgijos universitetais, siūlo finansininkams antrąsias magistrantūros studijas. Universitetas specialistus ruošia ne pirmą šimtmetį, o ir Šveicarijos vardas jau savaime asocijuojasi su bankininkystės tradicijomis. Manau, kad ten galima gauti ypač kokybiškų žinių, kaip sėkmingai konkuruoti ir tapti nugalėtojais.
- Kokia studijų programa patraukė Jūsų dėmesį?
- Susidomėjau programa, skirta finansininkams, jau turintiems vieną magistro laipsnį. Programos specializacija – bankininkystė, draudimas ir investicijos. Kas antrus metus į šias studijas priima vos 20-25 žmones. Jau išleistos keturios magistrantų grupės. Tarp jų – viso pasaulio bankininkai, užimantys aukščiausias pareigas garsiausiuose pasaulio bankuose, bankų valdybų nariai, akcininkai.
- Kaip sekėsi atrankoje?
- Žinoma, jaudinausi, tačiau po egzamino ir pokalbio Šveicarijoje buvau priimtas. Beje, esu pirmas iš Baltijos šalių, studijuosiantis šiame prestižiniame universitete. Kiek žinau, esu ir pats jauniausias kada besimokęs pagal šią programą.
- Kada pirmoji paskaita?
- Programa unikali tuo, kad dvejus metus paskaitos vyks skirtinguose žemynuose. Spalio 29-ąją paskaitos prasidės Europoje – Belgijoje. Vėliau laukia sesijos Šveicarijoje, Kinijoje, Liuksemburge, Jungtinėje Karalystėje ir galiausiai JAV, Niujorke. Kiekvienoje šalyje gauni vis kitokių, savitų, tik tam regionui būdingų žinių apie rizikos valdymą, paskolų reformas, konkurenciją, aptarnavimo naujoves.
- Tačiau banko juk nepaliekate?
- Ne. Naująja direktore taps mano pavaduotoja. Suvokiu, kad vadovų pasikeitimas nėra patrauklus reiškinys, tačiau noriu, kad banko klientai žinotų, jog darbo nepalieku. Tiesiog palypėjau karjeros laiptais. Nuo šiol, būdamas Klaipėdoje, ne tik būsiu atsakingas už banko plėtrą ir stambius klientus, bet ir tapsiu banko valdybos pirmininko patarėju. Tai – didžiulis karjeros postūmis. O universitete įgytos žinios padės mūsų bankui geriau konkuruoti rinkoje ir daugiau naujovių pasiūlyti mūsų klientams.
- O šeima ir laisvalaikis nuo studijų ir naujų pareigų nenukentės?
- Didžiąją dalį laiko praleisiu Klaipėdoje net ir studijuodamas. Visas mano laisvalaikis – šeima. O jeigu reikės paaukoti dalį malonumų vardan mokslų, manau, būsiu suprastas ir palaikomas. Kadangi mano žmona Gintė dirbdama Klaipėdos universitete kiekvieną dieną susiduria su studentais ir kuo puikiausiai supranta, kad mokslo šaknys – karčios. Tikriausiai bus įdomu, kai kartu su vaikais reikės ruošti namų darbus! Kitas klausimas – kaip susiklostys gyvenimas baigus studijas? Po jų galima tikėtis darbo bet kuriame pasaulio banke. Tačiau tokį sprendimą bet kokiu atveju turėčiau priimti šeimai dalyvaujant.
- Mindaugai, kaip Jūsų gyvenime apskritai atsirado bankininkystė?
- Dar vidurinėje mokykloje be-simokydamas žinojau, kuo noriu tapti. Ir štai – jau devinti metai aš paskendęs bankininkystėje. Mano karjeroje ypatingą reikšmę turi skaičius „3“. Trejus metus atlikau praktiką viename banke, vėliau trejus metus dirbau komercijos direktoriumi kitame. Ir „Sampo“ banke aš – jau treti metai. O čia ir galimybė studijuoti tokia unikali pasitaikė!
- Sėkmės Jums moksluose. Ačiū už pokalbį.
Naujausi komentarai