Bankų asociacijos vadovė: politikai laužo pažadą dėl solidarumo mokesčio laikinumo | Diena.lt

BANKŲ ASOCIACIJOS VADOVĖ: POLITIKAI LAUŽO PAŽADĄ DĖL SOLIDARUMO MOKESČIO LAIKINUMO

Finansų ministerijai siūlant metams pratęsti laikinąjį bankų solidarumo įnašą kaip papildomų lėšų gynybai šaltinį Lietuvos bankų asociacijos (LBA) prezidentė Eivilė Čipkutė sako, kad valdžia laužo pažadą, kad pernai įvestas mokestis bus laikinas.

„Tai griauna investuotojų pasitikėjimą ir investicinė aplinka Lietuvoje tampa neprognozuojama. Vis tik buvo pažadas įstatymų rengėjų, sprendėjų, ir tas pažadas yra laužomas“, – BNS antradienį sakė E. Čipkutė.

„Kiekvienais metais turime tą pačią diskusiją – laikinas (mokestis – BNS) ir pažadą, kad jis nebus tęsiamas. Tai taip tą pažadą galima dalinti kiekvienais metais iki begalybės. Dėl to mes matome, kad mokestinė aplinka Lietuvoje investuotojams tampa neprognozuojama“, – kalbėjo LBA prezidentė.

Jos teigimu, dar vieneriems metams siūlomas pratęsti solidarumo įnašas būtų naujas mokestis su nauja baze.

„Mes nepritariame pasiūlymui, nes tai nėra solidarumo mokesčio, kuris buvo priimtas pernai, pratęsimas. Tai yra naujas laikinas mokestis, nes yra keičiama jo bazė“, – kalbėjo E. Čipkutė. 

Mes nepritariame pasiūlymui, nes tai nėra solidarumo mokesčio, kuris buvo priimtas pernai, pratęsimas. Tai yra naujas laikinas mokestis.

Pasak jos, asociacijai taip pat neaišku, ar keisis bankų pelno apmokestinimas – bankai nuo 2020 metų moka trečdaliu didesnį pelno mokestį – 20 proc. vietoj įprasto 15 proc., o 2021 metais šis laikinas mokestis buvo pakeistas į nuolatinį.

Finansų ministerija antradienį pasiūlė, be kita ko, vienu procentiniu punktu iki 16 proc. padidinti pelno mokesčio tarifą, taip pat vieneriems metams pratęsti pernai dvejiems metams įvestą laikiną bankų solidarumo įnašą.

Siūloma, kad įnašas už 2025 metus, kaip ir už 2024-uosius, būtų skaičiuojamas pagal 2019–2022 metų grynąsias palūkanų pajamas. Jo tikimasi surinkti apie 60 mln. eurų.

Valdantieji iš pradžių buvo prieš idėją toliau tęsti solidarumo įnašą, tačiau pastaruoju metu neatmetė tokios galimybės.

Tuo metu Seimo opozicinių frakcijų atstovai praėjusią įregistravo pasiūlymą laikinąjį bankų solidarumo įnašą pratęsti neribotam laikui. 

Lietuvos banko (LB) duomenimis, šalyje veikiantys bankai už praėjusius metus sumokėjo daugiau nei 250 mln. eurų solidarumo įnašo. Centrinis bankas prognozuoja, kad šiemet jo gali būti sumokėta dar apie 220 mln. eurų. 

Gynybos finansavimą politikai nori didinti iki 3 proc. bendrojo vidaus produkto (BVP), siekiant kariuomenėje greičiau kurti diviziją, iki 2027 metų priimti Lietuvoje Vokietijos brigadą ir pasirengti visuotiniam šaukimui.

Rašyti komentarą
Komentarai (5)

Klaipėdietis

E. Čipkutė negali necypti, numanydama, kad "bankų solidarumo" mokesčio terminas bus pratęstas. Tiesą sakant, reiktų padidinti bankų pelno mokestį iki kokių 30% ir nebevargti su tuo "solidarumo" mokesčiu, būtų visai stabilios ir nemenkos lėšos gynybos finansavimui. Nereiktų "smaugti" bobučių, dirbančių su verslo liudijimu. Dabar gi panašu norima iš ubago nuplėšti nors siūlą, kad pasiūti marškinius, kai tuo tarpu "šventa karvė" - komerciniai bankai, "uždirbę" per metus Lietuvoje milijardą eurų pelno, nori tik pelnus skaičiuoti.

IR KODĖL

BANKAMS VIS NEGANA?

Ner ko dejuoti Čipkute

Retorinis klausimėlis- tai kiek savo pelnus padidino bankai Lietuvoje, net ir sumokėje solidarumo mokest? Kieno sąskaita šie pelnai padidėjo? Atsakymas paprastas- eiliniű bankų klientű sąskaita keliant jiems mokestinius tarifus už jų nuosavus pinigus paskolintus bankams.....jau dabar banko klientai yra faktiškai bankų apiplėšinėjami viduri baltos dienos......o šiaip kažkas nepatinka galit trauktis iš Lietuvos į jūsų vietą ateis kiti bankai, kurie taip neapiplėšinės savo klientų kaip tai daro skandinavų bankai.....daugelyje Europos šalių, bei JAV bankų klientai moka už bankų paslaugas žymiai mažesnius mokesčius....
DAUGIAU KOMENTARŲ

SUSIJUSIOS NAUJIENOS