Dėl NT mokesčio – niūri prognozė: mokės būtent tie, kurie neturi turto Pereiti į pagrindinį turinį

Dėl NT mokesčio – niūri prognozė: mokės būtent tie, kurie neturi turto

Pinigus dėl nekilnojamojo turto mokesčio krapštyti turės ir tie, kas būsto net neturi. Ekonomistai ir investuotojai neabejoja, kad šis mokestis tiesiogiai paveiks ir nuomą. Kainos kils, o skaudžiausia bus į didmiesčius atvykstantiems studentams.

Dėl NT mokesčio – niūri prognozė: mokės būtent tie, kurie neturi turto
Dėl NT mokesčio – niūri prognozė: mokės būtent tie, kurie neturi turto / Asociatyvi J. Kalinsko/BNS ir freepik nuotr.

500 eurų už vieno kambario butą – tokia nuomos kaina – ne kiekvienam.

„Labai sunku surasti tinkamas kainas pagal atlyginimą. Reikia ir santaupų, žmonės ir keliauja, plius paskolos, todėl tikrai manau, kad kainos galėtų būti ir žemesnės“, – sakė moteris.

„Sudėtinga turėti tokius finansus, ypač besimokant universitete, bet man pasisekė, gyvenu su draugu, tad mano nuomos kaina gerokai mažesnė, bet kalbant bendrai, mano amžiaus žmonėms be galo sudėtinga – ypač Vilniuje“, – pritarė ir vyriškis.

Visas LNK reportažas – vaizdo įraše:

 

 

Ir rasti laikinus namus jaunimui tik sunkiau. Nuomos kainos kyla kiekvienais metais ir Šiauliuose, ir Klaipėdoje, ir Kaune, ir Vilniuje.

„5–10 procentų, gal labiau 5 procentais per metus“, – apie kainų didėjimą kalbėjo „Inreal“ grupės investicijų ir analizės vadovas Tomas Sovijus Kvainickas.

Ekonomistas mano, kad greitai tarp nuomininkų bus dar daugiau pykčio. Finansų ministerijos pasiūlytas nekilnojamojo turto mokestis tiesiogiai palies ir nuomą.

„Tai brangins nuomos kainą, mažins nekilnojamo turto prieinamumą“, – teigė ekonomistas Marius Dubnikovas.

Daugiau nei 20 butų sostinėje nuomojantis Dainius tikina, kad įsitikinęs, turto savininkai nemokės mokesčio, nes pinigus krapštys nuomininkai.

Kiekvienas skaičiuoja savo grąžą ir žmogus linkęs sau pasilikti daugiau.

„Kiekvienas skaičiuoja savo grąžą ir žmogus linkęs sau pasilikti daugiau“, – aiškino investuotojas Dainius Zgrabskis.

„Nebent bus stebuklingai gerų nuomotojų, kurie prisiims sau, bet labai tuo abejoju“, – teigė nekilnojamojo turto brokerė Ernesta Skvarnavičienė.

„Pats principas, kai sakoma, kad mokės tik turtingieji, tie, kurie turi turto, tai visiška netiesa, nes mokės būtent tie, kurie neturi turto“, – tvirtino M. Dubnikovas.

Ir skaudžiausiai gali atsiliepti į didmiesčius atvykstantiems studentams, kurie ieško pigaus būsto.

„Ten, kur jautri kaina, aišku segmentas bus ir jautresnis visiems pakilimams, o kur prabangesnis segmentas, tai keliasdešimt ar 100 eurų bendros situacijos nepakeis galbūt“, – tvirtino D. Zgrabskis.

Tačiau nuomos kainų šuolį prognozuoja ne visi. Analitikas teigia, kad kainas diktuoja dar ir kada būsto ieškai ir kiek daug žmonių jo ieško.

„Vasaros pabaigoje, rudens pradžioje galbūt kainos kažkiek padidės, jei paklausa bus padidėjusi ir pasiūla nebus padidėjusi, arba kainos išliks labai panašios, nes paklausa ir pasiūla neleis kainoms reikšmingai pasikeisti“, – aiškino „Inreal“ grupės investicijų ir analizės vadovas Tomas Sovijus Kvainickas.

„Turi brangti adekvačiai ir labai palaipsniui, nes jei būsi kaip balta varna – labai stipriai išbranginsi, būsi išskirtinis didele kaina ir būsi niekam neįdomus, kalbant apie patį objektą, nebus nuomininkų“, – teigė nekilnojamojo turto brokerė Ernesta Skvarnavičienė.

Finansų ministerija siūlo, kad mokėtų visi, kieno būstas brangesnis nei 40 tūkstančių. Tarifas prasidėtų nuo vienos dešimtosios procento. Tad kiek gali brangti pati nuoma?

„Priklausomai nuo to, kokia našta grius konkrečiam nuomotojui, kokia bus situacija rinkoje, tai kainos didės 50–100 eurų priklausomai nuo būsto dydžio“, – sakė T. S. Kvainickas.

Bet dar planuose 10 procentų tarifu apmokestinti visas ne gyvybės draudimo sutartis, išskyrus civilinę vairuotojų atsakomybę.

„Įsivaizduokime, draudimo būstas kainuoja vidutiniškai iki 200 eurų, 20 eurų per metus prisideda, nedidelė suma, bet vis tiek prisideda“, – kalbėjo ekonomistas M. Dubnikovas.

Ar apsimokės ne tik nuomotis, bet ir nuomoti? Investuotojas sako, dar reikės pasiskaičiuoti.

„Neatmesčiau galimybės, kad žmonės domėsis, kokia mokestinė aplinka yra, gal net toje pačioje Latvijoje, Estijoje. Gali būti niuansas, kad dalis kapitalo gali iškeliauti iš mūsų“, – tvirtino investuotojas Dainius Zgrabskis.

Iš naujojo nekilnojamojo turto mokesčio į biudžetą tikimąsi surinkti 54 milijonus eurų, o jį mokės apie 760 tūkstančių žmonių.

Naujausi komentarai

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.
Atšaukti
Leo Nardo ist Kelno

Kitose Europos šalyse įprasta, kad nekilnojamojo turto mokesčiai perkeliami nuomininkams, todėl nuoma sudaro beveik pusę atlyginimo. Tai ypač pasakytina apie mažas pajamas gaunančius asmenis. Nuomotojai, žinoma, privalo mokėti mokesčius nuo nuomos pajamų. Lietuva neliks išimtimi.
0
0
Karolina

Nekilnojamo turto mokestį reikia visiškai panaikinti. Tai mūsų turtas, kurį įsigijome savo lėšomis, už jį jau sumokėjome visus mokesčius. Valstybė mums nepadėjo, todėl ir mokesčiai jai nepriklauso. Tegul baigia vogti iš biudžeto, susimažina savo valdininkų aparatą, atlieka savo veiklų auditą bei optimizaciją, nutraukia kenkėjiškas veiklas ir pinigų atsiras milijonų milijonais. Ir baikit prisidengę gynybos, pagalbos Ukrainai kortomis mus apiplėšinėti bei grobstyti mūsų lėšas. Jau nebepavežame visų jūsų mokesčių vežimo. Prisiartinote jau ir prie mūsų būsto. Ginsimės nuo šio valstybinio reketo, sukilsime prieš tą kostiumuotojų bandą. Kiek jie gali mus smaugti??? Jei patvirtins šį mokestį, reik juos perrinkti, versti šalin tą mėšlyną.
23
-2
Edis

Niekur nėra lengva europoje.Niekas neduoda kambarių veltui,ar už centus.Visi studentai dirba,uždarbiauja.Yra bendrabučiai,padeda tėvai,paskolos mokslui.Tai nėra tik lietuvos fenomenas,brangūs butai.Mažai kas turi europoje tiek nekilnojamojo turto,kaip lietuviai.
5
-2
Visi komentarai (6)