ESO tyrimas: įdiegus išmaniuosius skaitiklius sumažėjo sąskaitos už elektrą | Diena.lt

ESO TYRIMAS: ĮDIEGUS IŠMANIUOSIUS SKAITIKLIUS SUMAŽĖJO SĄSKAITOS UŽ ELEKTRĄ

Išmaniuosius skaitiklius įsidiegę vartotojai pradėjo aktyviai sekti savo elektros energijos naudojimą, o tai leido vartoti atsakingiau ir sumažinti sąskaitas, teigia „Energijos skirstymo operatorius“ (ESO).

ESO šiemet atliko tyrimą, kuriame analizavo, kaip pasikeitė klientų, kuriems 2017 metais buvo įdiegti išmanieji skaitikliai, vartojimo įpročiai.

Apklausa, kaip teigiama pranešime, rodo, kad išmaniąją apskaitą turintys klientai yra labiau linkę analizuoti savo elektros energijos suvartojimo įpročius – 62 proc. respondentų stebi savo elektros suvartojimą savitarnos svetainėje. Dešimtadalis klientų teigia ėmę racionaliau ir efektyviau naudoti elektrą, ieškoti būdų taupyti iš esmės nekeičiant gyvenimo būdo – jų sąskaitos, anot pranešimo, sumažėjo pastebimai. Aštuntadalis klientų teigia pradėję dalį namų ruošos darbų atlikti tuo metu, kai elektros tarifas yra žemesnis.

Kaip teigia ESO, maždaug pusė apklaustųjų privalumu laiko tai, kad dėl elektros energijos apskaitos automatizavimo gali detaliai stebėti savo vartojimo įpročius, pasirinkti tinkamiausią tarifą.

2020 metų pabaigoje ESO ketina pradėti masinį išmaniųjų skaitiklių diegimą visoje Lietuvoje. Šis procesas turėtų trukti iki 2023 metų pabaigos. Pirmiausia naujais išmaniaisiais skaitikliais bus aprūpinti daugiausiai elektros vartojantys klientai. Likusiems klientams skaitikliai bus keičiami nuo 2024 metų, kai pasibaigs jų turimo skaitiklio metrologinės patikros laikas.

Rašyti komentarą
Komentarai (9)

...

Che - sekantis ESO tyrimas: kadangi 'įdiegus išmaniuosius skaitiklius sumažėjo sąskaitos už elektrą', BŪTINA padidinti elektros tarifus.

Durniu laivas

Anglijoj viena seima patyre soka, kada pamate atsiusta saskaita su 15000 svaru per menesi uz elektra. Paklaidos su ismaniaisiais skaitliukais daznas reiskinys. Ten zmones ju venge, ir niekas tu skaitliuku nekysa priverstinai, ei nenori nestato. Ne taip kaip pas mus.

spyga taukuota jiems

jau sugalvojo kita afera ,ka dar sumislisit ponai,dievaiciai,dasizaisit jus viena karta ,
DAUGIAU KOMENTARŲ

SUSIJUSIOS NAUJIENOS