G. Nausėda: kišimasis į centrinio banko veiklą yra nepriimtinas | Diena.lt

G. NAUSĖDA: KIŠIMASIS Į CENTRINIO BANKO VEIKLĄ YRA NEPRIIMTINAS

Naujuoju šalies prezidentu išrinktas buvęs SEB banko prezidento patarėjas, ekonomistas Gitanas Nausėda tvirtina, kad dalis Seime atliekamų tyrimų buvo šiek tiek politiškai motyvuoti, dalis jų galėjo būti pradėti valdantiesiems rengiantis rinkimams, o ne tam, kad būtų išsiaiškinta tiesa.

Interviu LRT televizijai G. Nausėda taip pat pabrėžė matantis ir daug kišimosi į centrinio banko veiklą, kuris, anot jo, yra „visiškai nepriimtinas“.

„Matau, kad ir tarptautinėje plotmėje atsiranda vis daugiau noro diktuoti centriniams bankams. (...) Kai politikai dažniausiai pačiais gražiausiais norais kišasi į centrinio banko veiklą, visa tai baigiasi hiperinfliacija, finansine suirute, ar panašiai. Tokių pavyzdžių istorijoje turėjome daug, bet šiandien įvairiose pasaulio valstybėse vis atsiranda mėginimų daryti tai vėl ir vėl. Gaila, kad Lietuvoje taip pat“, – sakė G. Nausėda.

Kai politikai dažniausiai pačiais gražiausiais norais kišasi į centrinio banko veiklą, visa tai baigiasi hiperinfliacija, finansine suirute, ar panašiai.

Seimas šiuo metu atlieka parlamentinį tyrimą dėl praėjusį dešimtmetį kilusios ekonominės ir finansų krizės pasekmių, aiškinasi Lietuvos banko tuomet priimtus sprendimus. Parlamentarai gegužės viduryje taip pat balsavo dėl nepasitikėjimo Lietuvos banko valdybos pirmininku Vitu Vasiliausku, bet valdantiesiems pritrūko balsų pritarti rezoliucijai.

Prieš šį balsavimą ministras pirmininkas Saulius Skvernelis pareiškė, kad jį įtikino parlamentinio Biudžeto ir finansų komiteto pirmininko „valstiečio“ Stasio Jakeliūno argumentai, kodėl Lietuvos banko vadovu turi būti nepasitikima. S. Jakeliūnas sako, kad Lietuvos banko vadovas vengė komitetui, atliekančiam 2009-2010 metų krizės aplinkybių tyrimą, pateikti informaciją, bendradarbiauti, prieš tyrėjus nuteikė LB kolektyvą.

G. Nausėda interviu LRT televizijai kritiškai vertino ir patį parlamentinį tyrimą.

„Seimo darbo komisija nėra pati pajėgiausia institucija, kuri gali duoti tinkamus atsakymus, net jeigu kai kurie Seimo nariai ir pretenduoja būti finansininkais ar ekonomistais. Visa Seimo komisijos sudėtis – joje yra ir žmonių, kurie mažai ką bendro su tuo turi, ir dėl tos priežasties kartais tai tampa asmeninio tyrimo arba asmeninių sąskaitų suvedimo instrumentu. To demokratinėje visuomenėje neturėtų būti“, – pabrėžė išrinktasis prezidentas.

„Tai, ką man nori ponas S. Jakeliūnas asmeniškai pasakyti, aš ne iki galo suprantu. Jis, kaip buvęs Taupomosios kasos analitikas, puikiai supranta, kuo užsiima analitikas finansų institucijoje, – kad jis neturi jokio tiesioginio kontakto su verslu ir kad jo vaidmuo yra tiriamasis analitinis. Toks yra ir vyriausiojo ekonomisto darbas. Todėl šitoje vietoje aš galiu tik padėti tašką“, – pridūrė G. Nausėda.

Nepriklausomas kandidatas G. Nausėda sekmadienį laimėjo prezidento rinkimus, antrajame ture įveikęs konservatorių remiamą Seimo narę Ingridą Šimonytę. Naujasis prezidentas pradės eiti pareigas po inauguracijos liepos 12-ąją.

Prieš kandidatuodamas į prezidento postą, G. Nausėda beveik du dešimtmečius dirbo SEB banke, iš jų dešimtmetį – banko prezidento patarėju ir vyriausiuoju ekonomistu. Pernai rugsėjį G. Nausėda paliko banką. Iki 2000-ųjų sausio jis buvo Lietuvos banko valdybos narys ir Banko pinigųpolitikos departamento direktorius.

 

Rašyti komentarą
Komentarai (7)

...

Ech - dar net prezidentu netapo, o jau pradėjo bankininkams atidirbinėt... jau žinom vieną tokį, kuris Borisovui atidirbinėt atsisakė ir... kas jį politiniu lavonu pavertė?..

RuNuKuLiai

o bankininkai gali kištis į politika o kgb politika veikia šoka pagal šved bankų įsakymą KĄ NORĖJOT TĄ GAVOT AR BŪTINAI KAIP AVIŲ BANDA REIKĖJO LĖKT BĖKT BALSUOT NEREIKIĖJO VISIEM SUGADINT BIULETENIUS AR IŠVIS BOIKUTUOT NEEEEEEE VISTIEK TIK MES BĖGAM MES TIK UŽ VIENA AR UŽ KITA TAS GRAŽUS TAS DAILUS TAI DŽIAUKITĖS IŠTUŠTINS DAR VIENA BANKA

Ozys&Ozesnis

Niekas i jo veikla nesikisa, kisasi i nusikaltimus kuriuos tas bankas daro
DAUGIAU KOMENTARŲ

SUSIJUSIOS NAUJIENOS