G. Skaistė: mokesčių reformai įstrigus Lietuva gali negauti didesnės ES paramos | Diena.lt

G. SKAISTĖ: MOKESČIŲ REFORMAI ĮSTRIGUS LIETUVA GALI NEGAUTI DIDESNĖS ES PARAMOS

Vyriausybės siūlomai mokesčių reformai įstrigus, Briuselis sustabdytų pervedimus  Lietuvai iš Ekonomikos gaivinimo ir atsparumo didinimo plano (RRF), o neišmokėtų lėšų suma būtų kur kas didesnė negu dabar sulaikyti 26 mln. eurų, sako finansų ministrė.

„Jeigu nebus nieko padaryta, jeigu bus apsispręsta nieko nedaryti, suma, kuri būtų negauta Iš Europos Komisijos pagal „Naujos kartos Lietuva“ planą, būtų gerokai didesnė. Kiek konkrečiai, galėtų pasakyti Komisija pati, tačiau tikrai ne 26 mln. eurų“,  – trečiadienį Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos frakcijoje teigė ministrė Gintarė Skaistė.   

Dabar laikinai sulaikyta 26 mln. eurų paramos – pasak G. Skaistės, lėšų „įšaldymo terminas yra nuo balandžio 28-osios plius šeši mėnesiai“. Per tą laiką, ministrės teigimu, reikia priimti kai kurių mokesčių pataisų įstatymus.

Vieną iš jų – „žaliųjų“ akcizų paketą – Seimas jau priėmė gegužę, dar liko priimti nekilnojamojo turto mokesčio pataisas. Jei šiuos įsipareigojimus Lietuva įvykdys, sulaikytą 26 mln. eurų sumą Vyriausybė gautų kitų metų pradžioje.

Europos Komisija pirmąją išmoką iš RRF – 542 mln. eurų – Lietuvai išmokėjo gegužės pradžioje. Iki šių metų pabaigos šalis turėtų gauti dar apie 260 mln. eurų.

Vis dėlto, pasak G. Skaistės, vienokios ar kitokios apimties mokesčių pertvarkos paketą įmanoma pateikti Seimui.

„Geriau tarpusavyje pasikalbėti ir paieškoti tokio sprendimo, kuris tiktų daugumai Lietuvos politinių partijų ir paieškoti to sutarimo ir vienokį ar kitokį paketą... Nes mokesčių pakeitimų poreikį visi identifikavo jau kurį laiką“, – teigė finansų ministrė.

„Vienokios ar kitokios apimties paketą esame pajėgūs pateikti, o atskirų klausimų gali būti“, – pridūrė ji.

Rašyti komentarą
Komentarai (4)

Tie milionai

Skirti jų saviems lobti

nu negražu

meluoti, arba klaidinti...

žalias planas = eurosojuzinis bankas "sekundė"

Ta parama yra nieką ir aplamai visas žalias planas yra tokia pat afera kaip buvo bankas "sekundė" :daug gražių pažadu, bet rezultate dauguma gavo šnypšta, tik nedaugelis pralobo, taip bus ir su žalių planų bet ne tik Lietuvai ,bet ir visam eurosojuzui.
DAUGIAU KOMENTARŲ

SUSIJUSIOS NAUJIENOS