Galimybės pasitraukti iš pensijų kaupimo nėra: spręs, ar tai nepažeidžia Konstitucijos | Diena.lt

GALIMYBĖS PASITRAUKTI IŠ PENSIJŲ KAUPIMO NĖRA: SPRĘS, AR TAI NEPAŽEIDŽIA KONSTITUCIJOS

  • 11

Konstitucinis Teismas (KT) nusprendė nagrinėti, ar aukščiausiam šalies įstatymui neprieštarauja Pensijų kaupimo įstatymas, nenumatantis sąlygos gyventojui nutraukti pensijų kaupimo sutartį.

Prašymą, kurį teismui pateikė 39 Seimo opozicijos nariai, tirti nuspręsta ketvirtadienį, pranešė KT.

Anot pranešimo, Seimo nariai kelia klausimą, kodėl įstatyme tarp pensijų kaupimo pabaigos sąlygų nenumatytas sutarties nutraukimas. Jų manymu, dėl šios nuostatos apribojama asmens teisė disponuoti nuosavybe, priimti su ja susijusius sprendimus.

„Pareiškėja, be kita ko, teigia, kad asmens teisė disponuoti nuosavybe ginčijamu teisiniu reguliavimu yra apribojama tiek, kad asmuo negali priimti jokių savarankiškų sprendimų“, – nurodoma KT pranešime.

Šiuo metu kaupimo pabaiga įmanoma dalyviui mirus, sulaukus pensijos ir gavus visą sukauptą išmoką, teismui pripažinus sutartį negaliojančia, atskira tvarka numatyta Europos Sąjungos institucijų darbuotojams ir Europos Parlamento nariams.

KT taip pat nagrinės, ar Konstituciją atitinka įstatymo nuostata, kad pensijų fondo dalyviams gali būti mokamos skirtingų rūšių išmokos, kurios nustatomos atsižvelgiant į jų sukauptą pensiją: abejojama, ar taip nepažeidžiamas lygiateisiškumo principas.

Asmuo negali priimti jokių savarankiškų sprendimų.

Tačiau atsisakyta tirti, ar įmokos už pensijų fondo dalyvį iš valstybės biudžeto neprieštarauja konstituciniams socialinio solidarumo, teisinės valstybės, teisingumo principams, nes to Seimo nariai tinkamai nepaaiškino.

„Pareiškėja savo prašyme nepaaiškino, kodėl pasirinktas teisinis reguliavimas, kai valstybė prisideda prie pensijų kaupimo pensijų fonduose, iškreipia valstybės socialinio solidarumo modelį“, – nurodoma KT pranešime.

Antros pakopos pensijų kaupime šiuo metu dalyvauja apie 1,4 mln. žmonių.

Visuomenėje kilus diskusijoms dėl automatinio įtraukimo į antrąją pensijų sistemos pakopą, Socialinės apsaugos ir darbo ministerija kovą pasiūlė numatyti lankstesnes sąlygas naujai į antros pakopos pensijų fondus įtrauktiems žmonėms – atsisakę dalyvauti pensijų kaupime jie pakartotinai būtų kviečiami tik vieną kartą, be to, per pirmus tris mėnesius jie galėtų nuspręsti pasitraukti iš sistemos.

Rašyti komentarą
Komentarai (11)

zzzzzzzz

turi buti laisvas pasirinkimas,o ne priverstinai ,automatiskai metama i privacius fondus

aš sustabdžiau

kaupimą, sukauptos lėšos iki šiol yra fonde, jie su jomis daro ką tik nori, toliau nusiskaičiuoja sau adm. mokesčius, nors fondas juodam minuse, tai kam reikalingas toks "sustabdymas'? Tai gal ir aš turiu turėti teisę sustabdyti savo paskolos bankui mokėjimą, remiantis pasauliniu akcijų nuosmukiu? Viskas padaryta taip, kad pralošia tik eilinis žmogelis, bet jokiu būdu ne bankai, fondai ar jų valdytojai su krūva analitikų, kurie, ko gero, neatliko savo darbo, nesubalansavo fondų vienetų taip, kad būtų naudinga jų klientui, nes jiems į klientą nusispjauti, nes jis neatėjo pas juos savo noru, o buvo atvarytas prievarta, ir lygiai taip pat negali nutraukti sutarties, kai net kirvį nusipirkęs aš galiu jš grąžinti pardavėjui, ir nutraukti pirkimo - pardavimo sutartį.

n

Kt salyse zmones iseina i gatves,reikalauja teisingumo,gina savo teises.O musu avinai eina i marsus del karantino ar skiepu,o del svarbesniu dalyku nesivargina.
DAUGIAU KOMENTARŲ

SUSIJUSIOS NAUJIENOS