Grybų ir uogų perdirbėjai dėl karo prarado iki 80 proc. produkcijos | Diena.lt

GRYBŲ IR UOGŲ PERDIRBĖJAI DĖL KARO PRARADO IKI 80 PROC. PRODUKCIJOS

Grybų ir uogų perdirbimu bei eksportu užsiimančios Lietuvos įmonės dėl Rusijos pradėto karo Ukrainoje prarado pagrindinius produkcijos tiekėjus iš Rusijos ir Baltarusijos, atsiskaitymai su iki 80 proc. produkcijos tiekusiais partneriais tapo neįmanomi.

Miško gėrybių supirkimu, perdirbimu, pardavimu ir eksportu užsiimančių bendrovės su didžiausiais tiekėjais Rusijoje ir Baltarusijoje santykius nutraukė nes dėl tarptautinių sankcijų neliko tarpusavio atsiskaitymo galimybių bei apsunkusių pervežimų.

„Jeigu niekas nepasikeis nei karo fronte, nei politinėje situacijoje tai neturime jokių galimybių dirbti nei su Baltarusijos, nei su Rusijos žaliava, nes pervežimai yra apsunkę ir pinigų judėjimas sustabdytas. Blokuojami bet kokie pervedimai ten“, – antradienį Lietuvos radijui sakė bendrovės „Adex LT“ vadovas Tomas Gulbinas.

Problema ne produkcijos pirkime, o atsiskaityme, pati prekė nėra sankcionuota, bet atsiskaitymas neįmanomas.

Su tokia problema Lietuvoje susidūrė visos įmonės, dirbančios šioje srityje, teigia Lietuvos miško grybų ir uogų verslininkų asociacijos vadovas Virginijus Varanavičius.

„Verslas specifinis, o pagrindiniai tiekėjai atkeliaudavo iš Rusijos, Baltarusijos ir Ukrainos, problema ne produkcijos pirkime, o atsiskaityme, pati prekė nėra sankcionuota, bet atsiskaitymas neįmanomas“, – sakė jis.

Anot jo, vidutiniškai apie 70–80 proc. perdirbamos produkcijos buvo atvežtinė ir keliaudavo iš šių šalių, daugiausiai iš Rusijos ir Baltarusijos.

„Tiksliai nepasakysiu, bet tai buvo tūkstančiai tonų“, – sakė V. Varanavičius.

Gairės: uogos, grybai, uogos ir grybai, grybai ir uogos, karas Ukrainoje
Rašyti komentarą
Komentarai (0)

SUSIJUSIOS NAUJIENOS