Kaimo turizmo sodybos didesnį susidomėjimą stebėjo jau prieš Velykas | Diena.lt

KAIMO TURIZMO SODYBOS DIDESNĮ SUSIDOMĖJIMĄ STEBĖJO JAU PRIEŠ VELYKAS

Lietuvos kaimo turizmo asociacijos prezidentė Agnė Vaitkuvienė sako, kad turizmo sodybos didesnį susidomėjimą stebėjo jau prieš Velykas, kai buvo atlaisvinti judėjimo ribojimai dalyje savivaldybių.

„Domėjimąsi pastebėjome jau prieš Velykas, kai buvo atlaisvintas judėjimas tarp savivaldybių. Iškart pastebėjome padidėjusį susidomėjimą vienos šeimos išvykimui savaitgaliui. Ypač domina pirties paslaugos, pabuvimas gamtoje. Žmonės norėjo, kad būtų atskiras pastatas, namelis šeimai“, – Eltai sakė A. Vaitkuvienė.

Antradienį pranešus, kad Vyriausybė nusprendė nebetęsti judėjimo tarp savivaldybių ribojimo visoje šalyje, asociacijos prezidentė sakė, kad jei savaitgaliais bus šilta, žmonės į sodybas tikrai važiuos.

„Kaimo turizmas labai priklausomas nuo oro. Jei saulė švies, savaitgaliais bus šilta, tai tikrai žmonės važiuos, tačiau jei oras prastas, labai šalta, ištisai merkia lietus, džiaugsmo mažai. Mes laukiame gero oro, dėkojame Vyriausybei už atlaisvintą karantiną ir laukiame svečių“, – sakė A. Vaitkuvienė.

Kalbėdama apie užsakymus vasaros laikotarpiui, A. Vaitkuvienė sakė, kad šie pradėjo kauptis po Naujųjų metų.

„Vasaros rezervacijos vyksta, daugiausia užsakomos tos sodybos, kurios turi pastovius klientus. Jeigu anksčiau jie sodybą užsakydavo, paatostogaudavo vasarą ir užsisakydavo kitai vasarai panašiam laikui, šis sezonas tą pakoregavo ir užsakymai pradėjo plaukti tik po Naujųjų“, – sakė asociacijos prezidentė.

Ji taip pat nurodė, kad žmonėms svarbios lanksčios sąlygos.

„Dabar visi reikalauja lanksčių sąlygų, kas bus jeigu karantinas, kaip bus sprendžiama, ar bus grąžinamas rezervacijos mokestis, jeigu jie negalės atvykti“, – sakė A. Vaitkuvienė.

Paklausta, ar galima tikėtis kainų augimo, ji sakė, kad tai labai priklauso nuo turizmo sodybų finansinės situacijos.

„Bus sodybų, kurioms bus blogai ir jos bandys pagauti bet kurį klientą bet kokiomis sąlygomis, tačiau yra populiaresnės sodybos, kurioms 2020 metai buvo labai geri, ir vietinis turizmas buvo populiarus praėjusiais metais. Tos sodybos kainos nemažins, o dar, tikėtina, ją didins“, – teigė A. Vaitkuvienė.

Antradienį sveikatos apsaugos ministras Arūnas Dulkys pranešė, kad Vyriausybė nusprendė nebetęsti judėjimo tarp savivaldybių ribojimo nuo balandžio 7 dienos vidurnakčio. Pasak ministro, ši priemonė jau yra „išsėmusi savo galimybes.“

Rašyti komentarą
Komentarai (0)

SUSIJUSIOS NAUJIENOS