„Via Lietuva“: kitąmet daugiausiai bus investuojama į šių kelių ir tiltų tvarkymą

„Via Lietuva“: kitąmet daugiausiai bus investuojama į šių kelių ir tiltų tvarkymą

2025-12-02 14:08

Baigiantis didžiausiems strateginiams valstybinių kelių projektams – tarptautinės magistralės „Via Baltica“ ir kelio Vilnius–Utena atnaujinimui, 2026 metais daugiausia dėmesio numatoma skirti avarinių kelių ir tiltų tvarkymui, sako bendrovės „Via Lietuva“ atstovai.

„Via Lietuva“: kitąmet daugiausiai bus investuojama į šių kelių ir tiltų tvarkymą
„Via Lietuva“: kitąmet daugiausiai bus investuojama į šių kelių ir tiltų tvarkymą / S. Lisausko / BNS nuotr.

„Kitais metais didžiausias dėmesys bus skiriamas avarinei infrastruktūrai – tiltams, viadukams. Tai infrastruktūra, kai nebegalime laukti, o tiesiog ji yra tokia bloga (...), kad jau negali net ūkininkai patekti į savo laukus, arba intensyviausiuose keliuose ribojame sunkųjį transportą“, – antradienį BNS sakė „Via Lietuvos“ Infrastruktūros grupės vadovas Justas Norbutas.

„Čia jau nebe finansavimo klausimas, o tiesiog pajėgumų klausimas – rinkos, kiek gali tų tiltų sutvarkyti“, – pridūrė jis.

2026 metais galėtų būti rekonstruota apie 30 kritinės būklės tiltų ir viadukų.

Šiais metais „Via Lietuva“ rekonstravo 26 tiltus ir viadukus, iš kurių 10 buvo kritinės būklės, dar 160, kuriems reikėjo tik dalinio sutvarkymo, buvo atnaujinti.

„Via Lietuvos“ generalinio direktoriaus Martyno Gedaminsko teigimu, iki 2027-ųjų keliuose ketinama įdiegti šešias vilkikų svarstykles, kurios saugotų pagrindinius kelius, nes neleistų vežti per daug krovinių.

„Yra atlikta visa studija, įvertinta, kur visoje Lietuvoje ir visame tinkle jų (svarstyklių – BNS) reikėtų daugiausia, bet pirmo etapo tikslas yra būtent įsirengti intensyviausiuose ruožuose ir tenai, kur yra susikirtimai su kitais magistraliniais keliais tam, kad turėtume didžiausią poveikį arba didžiausią efektą iš pačių suinstaliuotų svarstyklių“, – diskusijoje apie „Via Lietuvos“ 2025 metų veiklos rezultatus bei 2026 metų planus žurnalistams teigė M. Gedaminskas.

J. Norbuto teigimu, ilgalaikėje perspektyvoje į svarstyklių įrengimą preliminariai planuojama investuoti apie 18 mln. eurų: „Tai priklausys nuo būtent pirkimų ir pasižiūrėsime, kiek tai kainuoja ir pagal tai žiūrėsime, koks kokios yra galimybės būtent jas įrengti.“

Konkrečiais vietas, kur tokios svarstyklės bus įdiegtos, bendrovė žada paviešinti vėliau, baigusi potencialių vietų analizę. Projektui kitąmet įmonė numatė skirti 6 mln. eurų.

Bendrovės teigimu, svėrimo sistemas sudaro kelio dangoje ir šalia jo įrengti davikliai, kurie sunkvežimiui važiuojant jį užfiksuoja ir pagal ratų spaudimo jėgą nustato ašies apkrovas ir jo bendrą svorį. Nustačius, kad vilkikas viršija leistiną svorį, sistema duomenis perduoda į administracinių nusižengimų registrą.

Be to, 2026 metais „Via Lietuva“ ketina investuoti į kelių dangos būklės gerinimą automagistralėse, tęstinius ir strateginius bei karinio mobilumo projektus, turinčius tikslinį finansavimą.

„Turime tuos tęstinius projektus, kuriuos jau esame šiai dienai pradėję įgyvendinti, tai tikslas yra juos užbaigti. Tai yra Vilnius–Utena kelio projektas, patys fiziniai darbai pasibaigs ir „Via Balticos“ ruože prie Kalvarijų. Toliau tęsime pasirašymą ir „Via Balticos“ likusios atkarpos nuo Kauno iki Latvijos sienos planų parengimui“, – sakė J. Norbutas.

Anot jo, dėmesys bus skiriamas saugumui ten, kur įvyksta daugiausiai eismo įvykių: „Dažniausiai „juodosios dėmės“ yra sankryžose, tai mūsų planas yra rekonstruoti jas kuo greičiau (...), sprendimais, kaip atitvarų įrengimas, ženklinimas (...) pagerinti situaciją.“

„Via Lietuvos“ teigimu, kitąmet planuojama pabaigti šiemet pradėtą 100 kilometrų žvyrkelių asfaltavimo projektą, taip pat inicijuoti pirkimus dėl dar 80 kilometrų asfaltavimo.

Naujausi komentarai

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.
Atšaukti
Komentarų nėra