Lietuvos bankas: „BRC finance“ skirta 80 tūkst. eurų bauda | Diena.lt

LIETUVOS BANKAS: „BRC FINANCE“ SKIRTA 80 TŪKST. EURŲ BAUDA

  • 0

Lietuvos banko Finansų rinkos priežiūros tarnyba už tai, kad siūlė automobilių išperkamosios nuomos paslaugas, nors to daryti neturėjo teisės, „BRC finance“ skyrė 80 tūkst. eurų baudą ir įpareigojo nutraukti neteisėtą veiklą.

Centrinis bankas nustatė, kad nuo 2019 metų sausio iki 2020 metų birželio bendrovė sudarė 586 automobilių išperkamosios nuomos sutartis, kurios savo esme yra vartojimo kredito sutartys, todėl joms yra taikomi Vartojimo kredito įstatymo ir Vartojimo kredito gavėjų kreditingumo vertinimo ir atsakingojo skolinimo nuostatų reikalavimai.

Pasak Lietuvos banko, „BRC finance“ klientams siūlydavo įsigyti automobilį jo kainą išdėstydama dalimis per tam tikrą laikotarpį. Be nustatytos automobilio kainos, klientai bendrovei sumokėdavo dar ir papildomus mokesčius.

„Iš esmės tai laikoma ne nuomos, bet pirkimo ir pardavimo išsimokėtinai sandoriu. Tokiam sandoriui turi būti taikomos Vartojimo kredito įstatymo nuostatos. „BRC finance“ neturi teisės teikti pardavimo išsimokėtinai paslaugų, kadangi nėra įrašyta į Viešąjį vartojimo kredito davėjų sąrašą“, – teigia centrinis bankas.

Įvertinęs visas aplinkybes, Lietuvos bankas skyrė bendrovei 80 tūkst. eurų baudą ir įpareigojo nutraukti neteisėtą veiklą, t.y. nebeteikti vartojimo paskolų.

Už Vartojimo kredito įstatymo pažeidimus gali būti skiriama bauda, siekianti iki 5 proc. įmonės bendrųjų metinių pajamų, o nustačius, kad neteisėtai gauta pajamų, kitokios turtinės naudos ar padaryta žalos, skiriama bauda gali siekti iki dvigubo neteisėtai gautų pajamų, kitokios turtinės naudos ar padarytos žalos dydžio.

Rašyti komentarą
Komentarai (0)

SUSIJUSIOS NAUJIENOS