Ministerija – prieš, kad fonde sukaupus iki 10 tūkst. eurų būtų išmokėta visa suma | Diena.lt

MINISTERIJA – PRIEŠ, KAD FONDE SUKAUPUS IKI 10 TŪKST. EURŲ BŪTŲ IŠMOKĖTA VISA SUMA

  • 2

Socialinės apsaugos ir darbo ministerija (SADM) nepritaria grupės Seimo narių siūlymui leisti pensijų fondų dalyviams gauti vienkartinę išmoką sukaupus didesnę sumą – nuo 5 tūkst. iki 10 tūkst. eurų.

Šiuo metu tiek sukaupusiems mokamos periodinės išmokos, o vienkartines gali atsiimti tik mažiau kaip 5 tūkst. eurų sukaupę žmonės.

Ministerija teigia, kad pritarus siūlymui būtų paneigta pensijų kaupimo esmė – suteikti darbingo amžiaus žmonėms daugiau galimybių gauti didesnę pensiją.

„Nes asmuo ne tik negautų periodinės pensijos išmokos, bet ir jo socialinio draudimo senatvės pensija dėl dalyvavimo pensijų kaupime būtų mažesnė, palyginti su šios pensijos dydžiu, jei jis nebūtų dalyvavęs pensijų kaupime“, – teigia SADM.

Ministerija taip pat aiškina, kad daugumai dalyvių pasirinkus vienkartinę išmoką sumažės pensijų fondų lėšų, todėl suprastės jų veiklos rezultatai ir sumažės sukaupto turto suma, kuri lemia išmokos dydį.

Seimas rugsėjo pabaigoje pradėjo svarstyti Pensijų kaupimo įstatymo pataisas, kuriomis daugiau sukaupusiems asmenims būtų leista pasirinkti vienkartinę ar periodinę išmoką.

Įteisinus galimybę gauti vienkartinę pensijų išmoką, nemaža dalis pensininkų galėtų pagerinti savo gyvenimo sąlygas.

Seimo narys Algimantas Dumbrava teigė, kad siūlyti kitokią tvarką paskatino išėjusių į pensiją žmonių skundai, nes periodinė išmoka sudaro apie 20 eurų kas mėnesį – tokia suma nepagerina gyvenimo kokybės.

„Įteisinus galimybę gauti vienkartinę pensijų išmoką, nemaža dalis pensininkų galėtų pagerinti savo gyvenimo sąlygas“, − teigia pataisų iniciatoriai.

Parlamentas dėl šio projekto paprašė Vyriausybės išvados. Vyriausybė dėl to spręs šią savaitę.

SADM skelbia, kad antrosios pakopos pensijų fonduose lėšas kaupia 1,371 mln. dalyvių. Pernai pensijos amžiaus sulaukusiems dalyviams išmokėta 26,54 mln. eurų vienkartinių išmokų ir 88,9 tūkst. eurų – periodinių.  

Rašyti komentarą
Komentarai (2)

oli

Turėtų būti galima žmogui pasirinkti: pasiimti viską arba gauti didesnę pensiją. Demoktratiškai. O ne valstybė parinkinėtų.

Eiline vagyste tie fondai

Ir kas vagis ?

SUSIJUSIOS NAUJIENOS