Ministrė: vidutinė pensija stažą sukaupusiesiems iki 2024-ųjų turėtų siekti 550 eurų | Diena.lt

MINISTRĖ: VIDUTINĖ PENSIJA STAŽĄ SUKAUPUSIESIEMS IKI 2024-ŲJŲ TURĖTŲ SIEKTI 550 EURŲ

Iki 2024 metų privalomąjį darbo stažą sukaupusiems asmenims vidutinė pensija turėtų siekti 550 eurų, sako socialinės apsaugos ir darbo ministrė.

„Pensijų indeksavimas, manome, bus prioritetinis darbas, artimiausias darbas, kurį svarstysime. Dabar jau „Sodra“ kaip tik daro skaičiavimus. Manome, kad perviršis, kurį kaups „Sodra“, tiek šiemet, tiek kitais metais iki pat 2024-ųjų ir toliau turėtų būti kreipiamas ne į rezervą, bet į spartesnį pensijų indeksavimą“, – žurnalistams Kaune ketvirtadienį sakė Monika Navickienė.

„Keliame sau tokį siekį, kad vidutinė pensija asmenims, kurie yra sukaupę stažą, būtų ne mažesnė kaip 550 eurų 2024 metais“, – pridūrė ji.

Konkretūs skaičiai, ministrės teigimu, turėtų paaiškėti kitą arba dar kitą savaitę, klausimą pristačius Vyriausybei. Socialinės apsaugos ir darbo ministerija sieks susieti spartesnio indeksavimo formulę su skurdo rodikliu.

Kaip BNS informavo Socialinės apsaugos ir darbo ministerija, šiuo metu pagyvenusių žmonių skurdo rodiklis siekia 32 proc., o iki 2030 metų jis turėtų sumažėti iki 25 procentų.

„Pasiekus tą rodiklį, galėtume vėl persvarstyti indeksavimo formulę“, – kalbėjo ministrė.

M. Navickienė pabrėžė, kad spartesnis pensijų augimas turėtų būti matomas jai kitais metais.

„Pokyčiai turėtų atsirasti jau nuo 2022 metų ir pensijos tikrai turėtų augti sparčiau jau 2022 metais. Koks konkrečiai bus vidutinės pensijos dydis 2022-aisiais, negaliu pasakyti“, – kalbėjo ministrė.

Ji taip pat teigė, kad papildomų biudžeto lėšų tam nereikės – pakaks „Sodros“ sukaupto perviršio.

Seimui siūlymus dėl spartesnio pensijų indeksavimo planuojama pateikti rudenį.

Pensijos didinamos kasmet – jos didėja vidutiniškai tiek, kiek auga ekonomika ir gyventojų darbo užmokesčio fondas.

„Sodra“ kovą skelbė, kad šiais metais pensijos padidėjo vidutiniškai 9,58 proc.: su būtinuoju stažu – 41 euru iki 440 eurų, o vidutinė pensija – 38 eurais iki 415 eurų.

Šių metų sausį Lietuvoje buvo 614 tūkst. senatvės pensininkų.

Rašyti komentarą
Komentarai (8)

Angelija

Į darbo stažą turėtų įtraukti mokslą aukštojoje mokykloje - stacionare.

TT

Man, tai pikčiausia, kai kalbama apie turinčių privalomą stažą pensiją , siekenčią keturis šimtus eurų, kai aš su būtinu stažu 30 m. gaunu apie 170 ir girdi dadeda pašalpą iki 260.....

>

Chebrantams is "vlast" po 1100,o "narodui" po 350. .... "vidurkis grazus".Nes "narodas"ne pilnas statistinis vienetas.Pvz.DARBO stazas 42 metai, pensija 390,po "pakelimo" !?Dirbusiam 10 metu,sulaukusiam pensijinio amziaus,pasalpa 290 !?Isena 32(42-10=32) DABO metai teverti 100(simto euru) !? Pvz.Airija turinciam 15m. DARBO staza,sulaukusiam p.amziaus PENSIJA 310 Eur,kas savaite !? P.S Tad i ka lygiuojamse ir Ru.Fed ar i ES-Airija(panasus gyventoju skaicius !?) ? P.S Kariskiams,policinikas,"organams" iki sueis pensijinis amzius,ju spec.(25 tarnybos Ru.Fed pvz.) pensijos privalomos moketi ne is Sodros o is ju organizaciju biudzeto.
DAUGIAU KOMENTARŲ

SUSIJUSIOS NAUJIENOS