Nausėda: nesvarbu, kiek iš kokio mokesčio bus skirta gynybai, nes yra ir daugiau šaltinių Pereiti į pagrindinį turinį

Nausėda: nesvarbu, kiek iš kokio mokesčio bus skirta gynybai, nes yra ir daugiau šaltinių

Prezidentas Gitanas Nausėda sako, kad lėšos gynybai finansuoti gaunamos ne tik iš mokestinių pakeitimų, tačiau ir iš pasiskolintų lėšų. Todėl, anot šalies vadovo, svarbiausia yra ne tai, kiek ir kokių mokesčių sugeneruotų lėšų nukeliaus į gynybos fondą, o tai, kad ateinančių metų biudžete krašto apsaugai jau yra numatyti reikiami 5,25 proc. nuo BVP.

Nausėda: nesvarbu, kiek iš kokio mokesčio bus skirta gynybai, nes yra ir daugiau šaltinių
Nausėda: nesvarbu, kiek iš kokio mokesčio bus skirta gynybai, nes yra ir daugiau šaltinių / J. Elinsko / ELTOS nuotr.

„Man nesvarbu, kiek iš konkretaus mokesčio nueis į tą gynybos fondą. Man svarbu, kad Vyriausybės vadovas atsistoja ir pasako, kad 2026 metais šalies gynyba bus skirta 5,25 proc., o vėlesniais metais būsime tose ribose, kurias ir patvirtino Valstybės gynimo taryba prieš kurį laiką. Tarp 5–6 proc. iki 2030 metų“, – Prezidentūroje vykusiame „Delfi“ iniciatyvos „Saugu“ forume sakė G. Nausėda.

„Mes nežiūrėkime, kiek iš kokio mokesčio samčiais bus skirta gynybos fondui, nes yra ir daugiau šaltinių“, – akcentavo jis.

Šalies vadovas teigia, kad šalies gynybai didžioji dalis lėšų pirmiausiai bus sugeneruota per skolinimąsi.

„Pradžioje neišvengiamai didžioji dalis lėšų ateis į gynybos finansavimą per skolinimąsi. Tiesiog matematiškai kitaip neišeina“, – pabrėžė G. Nausėda.

Lietuva iki 2030-ųjų gynybai planuoja skirti 5–6 proc. bendrojo vidaus produkto (BVP).

Kaip jau skelbta, per artimiausius metus surinkti papildomus 10–12 mlrd. eurų gynybai reikia norint suformuoti visus nacionalinės divizijos ir kitus kritinius kariuomenės operacinius pajėgumus.

Tokį sprendimą VGT priėmė sausį, tikimąsi, kad krašto apsaugos finansavimas šiemet kartu su skolos instrumentais pasieks 4 proc. BVP.

Premjeras G. Paluckas yra sakęs, jog 2026 m. gynybos finansavimas sieks 5,25 proc. BVP.

Naujausi komentarai

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.
Atšaukti
Komentarų nėra