Nepavyko priimti sprendimo dėl 100 eurų už skiepą senjorams: nebalsavo opozicija | Diena.lt

NEPAVYKO PRIIMTI SPRENDIMO DĖL 100 EURŲ UŽ SKIEPĄ SENJORAMS: NEBALSAVO OPOZICIJA

Seimas iš pirmo karto nepriėmė įstatymo, leidžiančio 100 eurų  už skiepus išmokos skirti senjorams nuo 75 metų.

Seimas antradienį nepriėmė Vyriausybės inicijuoto Vienkartinės išmokos pasiskiepijus vakcina nuo COVID-19 ligos įstatymo projekto: registravosi tik 67 Seimo nariai, iš jų 65 balsavo už, o prieš ir susilaikiusių nebuvo. Registravosi, bet nebalsavo po vieną konservatorių ir Laisvės frakcijos atstovą.

Tiek balsų neužteko įstatymui priimti – reikėjo, kad balsavime dalyvautų bent 71 parlamentaras. Seimas dėl to dar kartą balsuos vėliau.

Balsavime nedalyvavo 22 „valstiečiai“, po 13 socialdemokratų ir Demokratų frakcijos „Vardan Lietuvos“ narių, 9 „darbiečiai“, 8 Lietuvos regionų frakcijos nariai, 6 konservatoriai, vienas Laisvės frakcijos ir du Liberalų sąjūdžio atstovai.

100 eurų skiepytis paskatinsiančią išmoką Vyriausybė siūlė mokėti tik senjorai nuo 75 metų, nors „darbiečiai“ ir „valstiečiai“ siekė, kad finansinę paskatą už skiepus gautų gyventojai nuo 65 metų.  

Turime tik trijų procentinių punktų skirtumą, bet kodėl pasirinkta 75 metų riba?

Seimas nepritarė „darbiečių“ siūlymui išmoką skirti visiems pasiskiepijusiems senjorams nuo 65 metų: už buvo 43 Seimo nariai, prieš – 37, o susilaikė 36.

„Valstiečių“ siekis mokėti išmokas ir rizikos grupei priklausantiems žmonėms, pavyzdžiui, sergantiems onkologinėmis, kardiologinėmis ligomis, diabetu, irgi patyrė nesėkmę: jį palaikė 38  Seimo nariai, prieš – 37, o susilaikė 39 . 

Premjerės Ingridos Šimonytės teigimu, gretutinių ligų turintys žmonės labiau pasitiki medikais ir kur kas aktyviau sutinka vakcinuotis, o dalis jų jau gavo trečią skiepą.

Pasak premjerės, mirusiųjų iki 75 metų amžiaus ir vyresnių santykis yra 1:3. 

„Darbietė“ Ieva Kačinskaitė-Urbonienė sakė, kad sprendimas dėl išmokos tiems, kuriems daugiau negu 75-eri, yra socialiai neteisingas, skatinsiantis dar didesnį susiskaldymą ir sulėtinsiantis vakcinacijos tempus.

Jos duomenimis, iš 60-69 metų amžiaus žmonių yra paskiepyti 81 proc., o 70-79 metų amžiaus grupėje – 78 proc., o 80-89 metų senjorų paskiepyta tik 61 procentas. 

„Turime tik trijų procentinių punktų skirtumą, bet kodėl pasirinkta 75 metų riba?“ – svarstė parlamentarė.  

Konservatorius Kęstutis Masiulis svarstė, kad 100 eurų išmoka yra „sprendimas iš nevilties“ ir bandymas gelbėti žmonių gyvybes. 

100 eurų vienkartinė išmoka būtų skirta nuo rugsėjo iki gruodžio pasiskiepijusiems vyresniems nei 75 metų žmonėms bei iki kitų metų balandžio pasiskiepijusiems sustiprinančia doze. Vienkartinę išmoka ketinama išmokėti gruodžio ir balandžio mėnesiais kartu su pensija.

Rašyti komentarą
Komentarai (7)

pensininkė

Šaunuoliai!

Anonimas

TEISINGAI KODEL MOKETI TIK PO RUGSEJO PASISKIEPIJUS O IKI RUGSEJO TAI JAU KITOKIE PENSININKAI JEI MOKETI TAI VISIEMS PO 75 M PASISKIEPIJUSIEMS

a ka

,,pozicija,, neina i darba,kad reikalingi opozicijos balsai???
DAUGIAU KOMENTARŲ

SUSIJUSIOS NAUJIENOS