Pereiti į pagrindinį turinį

Paaiškėjo, kam ir kiek paaugo atlyginimai: viena grupė nustebins

Geriausiai apmokamos profesijos nesikeičia. Pernai daugiausiai uždirbo aukščiausio lygio vadovai ir informacinių technologijų specialistai. Tačiau ne jų pajamos augo sparčiausiai. Iš sąrašo viršūnės juos stumia maisto pramonės darbuotojai ir žemdirbiai.

Paaiškėjo, kam ir kiek paaugo atlyginimai: viena grupė nustebins
Paaiškėjo, kam ir kiek paaugo atlyginimai: viena grupė nustebins

Telekomunikacijų įmonėje smegenis miklina aukštos kvalifikacijos specialistai. Kiekvieno atlygis laikomas paslaptyje, mat gali kilti ir pavydo. Vidutinė alga – 3,9 tūkst. eurų popieriuje.

„Kai kasmet reikia kelti atlyginimus ženkliais skaičiais, tai yra iššūkis visoms įmonėms“, – atviravo atlyginimų ir naudų vadovė Inga Abraškevičė.  

Pernai daugiausiai uždirbo informacinių technologijų specialistai, kurių vidutinė alga į rankas siekia 2,4 tūkst. eurų. Juos pralenkė tik įmonių ir skyrių vadovai, su vidutiniškai 2,9 tūkst. eurų atlygiu. 

„Galima pagalvoti, kas čia per atlyginimas vadovui – 3 tūkst. eurų. Tačiau siūloma ir 10 tūkst. atlyginimai. Tas intervalas labai platus“, – pabrėžė „CV-Online“ Marketingo vadovė Rita Karavaitienė. 

LNK stop kadras

Kompiuterių talentai iki šiol yra vieni geidžiamiausių. Bet darbdaviai taip sparčiai didinti jų algas jau nebeišgali.  

„IT sektoriaus atlyginimų augimas yra sumažėjęs, bet tai tikrai nereiškia, kad atlyginimai nekyla. Jie kyla, bet augimas yra ženklesnis ne IT darbams“, – aiškino I. Abraškevičė. 

Portalo manoalga.lt tyrime apklausta 11 tūkst. dirbančiųjų ir galima susidaryti aiškų vaizdą. Pernai vieniems prie algos prisidėjo vos 1 proc., kiti uždirbo ir trečdaliu daugiau nei anksčiau. 

„Priežasčių tikrai būta. Nuo metų pradžios dešimtadaliu padidinta minimali alga, viešojo sektoriaus atlyginimų augimas buvo apspręstas ankstesniu biudžetu“, – kalbėjo Šiaulių banko vyr. Ekonomistė Indrė Genytė-Pikčienė. 

„Darbuotojų trūkumas ir darbo vietų automatizavimas, dėl to įmonės atlyginimų vidurkis gali kilti, nes tam tikri darbai perduoti robotizavimui“, – akcentavo Darbdavių konfederacijos prezidentė Aurelija Maldutytė. 

Visas LNK reportažas – vaizdo įraše:

 

O didžiausiu atlyginimų augimu – 30 proc. – giriasi žemdirbiai, tarp jų ir traktoristai, taip pat maisto gamintojai.

Sparčiai – 28 proc. – atlyginimas kilo ir paslaugas teikiantiems specialistams bei medikams. 

„Į dešimtuką pateko medicinos srities darbuotojai, bendrą vidurkį labiausiai kėlė gydytojų atlyginimai, nes prieš keletą metų jų algos buvo per vidurį“, – teigė „CV-Online“ Marketingo vadovė.

Pernai didesnius atlyginimus mokėjo ne privačios įmonės, o viešasis sektorius, kuris atlyginimus didino 14 proc., o privatus – 10 proc. Atsiliko esą dėl darbo rinkos pokyčių.

„Bedarbių skaičius reikšmingai didesnis už naujų paskelbtų darbo vietų skaičių, tai atlėgusios darbo rinkos įtampos nesudaro spaudimo darbo užmokesčio augimui pačiame sektoriuje“, – kalbėjo Šiaulių banko vyr. ekonomistė. 

Mažiausius atlyginimus uždirbo nekvalifikuota darbo jėga: šlavėjai, plovėjai.  

LNK stop kadras

Mažiausiai savo darbuotojams mokėjo ir turizmo bendrovės, restoranai, kavinės, viešbučiai. Taip pat tekstilės ir medienos pramonė. Pavys kelti atlyginimus ar ne, darbdaviai sako, priklausys nuo mokesčių.  

„Jei atsiras eksporto papildomi mokesčiai ar kiti mokesčiai, tai faktas, kad tai turi įtraukti į kainą ir tada negalėsi didinti tiek algos, kiek planavai“, – pabrėžė A. Maldutytė.

Darbuotojų apklausa rodo, kad atlygio varžybose laimėjo moterys: atlyginimai kilo 12 proc., o vyrams 8 proc. Tačiau moterys vis dar uždirba mažiau.

Naujausi komentarai

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.
Atšaukti
v

Iš pateiktų lentelių tik pirmų trijų atlyginimai viršijo vidutinį. Tai iš kur atsiranda toks vidutinis atlyginimas kai pagrindinės dirbančiųjų masės atlyginimai gerokai mažesni. Bet mūsų protingieji keldami mokesčius žiūri į vidutinį, kuris daugeliui nepasiekiamas dirbant per kelis darbus 1,5 etato.
1
0
senis

užmiršot pavargusi ir į atostogas išėjusi seima.
2
0
Visi komentarai (2)