Parama būstui regionuose: jaunos šeimos ir toliau gali teikti prašymus | Diena.lt

PARAMA BŪSTUI REGIONUOSE: JAUNOS ŠEIMOS IR TOLIAU GALI TEIKTI PRAŠYMUS

  • 2

Nuo pernai rugsėjo startavus programai, skirtai padėti jaunoms šeimoms įsikurti regione, iki gegužės pabaigos buvo išduotos 967 pažymos finansinei paskatai, iš jų 615 šeimų gavo kreditus būstui pirkti arba statyti, likusios šeimos laukia kredito įstaigų sprendimų.

Pasak socialinės apsaugos ir darbo ministro Lino Kukuraičio, šiuo metu nėra šeimų, laukiančių eilėje.

„Tai reiškia, kad jaunos šeimos ir toliau gali kreiptis dėl subsidijų būstui regione, tačiau, žinoma, visuomet reikia įvertinti savo finansines galimybes išmokėti kreditą už būstą“, – pranešime sakė jis.

Iš 615 jaunų šeimų, kurios užsitikrino finansavimą būstui, 458 nekilnojamąjį turtą pirko, 157 šeimos nusprendė jį pasistatyti. Perkantieji būstą subsidiją gavo iškart, statantieji – gaus tuomet, kai būstas bus visiškai baigtas.

458 šeimoms buvo išmokėtos subsidijos, kurių bendra suma siekia 4,7 mln. eurų, o vidutinis subsidijos dydis – 10,2 tūkst. eurų. 11-ai jaunų šeimų buvo išmokėtos papildomos subsidijos gimus vaikui.

Marijampolėje buvo išmokėtos 38 subsidijos, Kauno rajone – 33, Klaipėdos rajone – 28, Panevėžio mieste, kai jis pateko į regiono sąvoką – 25, Kretingoje – 21, Mažeikiuose – 19.

Bankai ir kredito unijos paskoloms teikti panaudojo 22,1 mln. eurų.

Pasak ministro, programa ateityje plėsis, nes Seimas priėmė įstatymų pataisas, kad panašias subsidijas gali teikti tiek savivaldybės, tiek privačios įmonės. Savivaldybėms tai papildomas įrankis esamų gyventojų išlaikymui ir naujų šeimų priviliojimui, darbdaviams – būdas pritraukti kvalifikuotus darbuotojus.

Rašyti komentarą
Komentarai (2)

Kaunietė

Gal tokiu būdu mūsų valstybės pinigeliai gali nukeliauti trečiųjų šalių piliečiams remti, kurie stabiliai pildo pigių darbuotojų gretas ir gauna supaprastintus leidimus gyventi Lietuvoje

Kaunietė

Išvardijo 164 šeimų gyvenamąsias vietas, o kur likusios 803. Manau duodami dideli, pagal mūsų valstybę, pinigai ir tokia parama turėtų būti vieša, negalima dangstytis asmens duomenų apsauga ar kitomis priežastimis, nes įstatymas kelia abejonių kai jame rašoma: "Subsidija galima ne tik Lietuvos piliečiams ir jų šeimos nariams, bet ir Europos Sąjungos ar Europos ekonominės erdvės šalių piliečiams bei kitiems užsieniečiams, kurie turi ilgalaikį leidimą gyventi Europos Sąjungoje arba jiems Lietuvoje yra suteiktas prieglobstis."

SUSIJUSIOS NAUJIENOS