Paskelbė, kiek žmonių jau pasitraukė ir atsiėmė lėšų iš antros pensijų pakopos Pereiti į pagrindinį turinį

Paskelbė, kiek žmonių jau pasitraukė ir atsiėmė lėšų iš antros pensijų pakopos

2026-02-05 12:58
BNS inf.

Nuo šių metų liberalizavus antros pakopos pensijų kaupimo sistemą ir leidus gyventojams iš jos pasitraukti ar atsiimti dalį arba visas lėšas jau 29,4 tūkst. žmonių pasitraukė iš sistemos arba atsiėmė 25 proc. lėšų.  


<span>Paskelbė, kiek žmonių jau pasitraukė ir atsiėmė lėšų iš antros pensijų pakopos</span>
Paskelbė, kiek žmonių jau pasitraukė ir atsiėmė lėšų iš antros pensijų pakopos / Freepik.com nuotr.

Tai sudaro apie 2 proc. visų maždaug 1,4 mln. antros pakopos sistemos dalyvių. Jiems lėšos išmokamos per 30 dienų, ketvirtadienį pranešė „Sodra“.

Pirmąjį – sausio mėnesį 17,3 tūkst. žmonių išsiėmė iki 25 proc. sukaupto turto, o vidutinė jiems išmokėta suma siekė 1,5 tūkst. eurų.

Be to, dėl sunkios sveikatos būklės iš pensijų kaupimo pasitraukė 4,9 tūkst. dalyvių, o galimybe baigti kaupimą likus ne daugiau kaip penkeriems metams iki pensijos, kai sukauptas turtas neviršija pusės pensijų anuiteto ribos, pasinaudojo 7,2 tūkst. žmonių – vidutinė jų atsiimama suma buvo 5,3 tūkst. eurų.

Kol kas neskelbiama, kiek žmonių nori pasitraukti atsiimant visas jų įmokėtas įmokas ir investicinę grąžą. Tai bus aišku, pasibaigus pirmajam ketvirčiui.

Lietuvos investicinių ir pensijų fondų asociacija (LIPFA) teigia, kad dalis gyventojų sprendimus priėmė jau pirmosiomis reformos savaitėmis, o sprendimų statistika patvirtina, kad sistema pradėjo veikti kaip daugiau pasirinkimų suteikiantis ilgalaikis taupymas.

„Skaičiai rodo, kad šie sprendimai buvo pasverti ir priimti įvertinus asmeninę situaciją, o didžioji dalis gyventojų, pasinaudojusių sistemos lankstumu, ir toliau lieka kaupimo sistemoje bei planuoja savo finansinę ateitį“, – pranešime teigė LIPFA vadovas Vaidotas Rūkas.

Anot jo, tai, kad 1,25 proc. kaupiančiųjų pasirinko atsiimti 25 proc. sumos, rodo, jog žmonės supranta papildomo kaupimo naudą ir derina ilgalaikį kaupimą su trumpalaikiais finansiniais poreikiais: „Tai leidžia sistemai geriau prisitaikyti prie skirtingų gyvenimo situacijų.“

Kaip rašė BNS, nauja tvarka įsigaliojo sausio 1-ąją: atsisakoma automatinio gyventojų įtraukimo į kaupimą, leista visiškai pasitraukti iš sistemos, vieną kartą atsiimti 25 proc. sukauptų lėšų, o dėl sunkios ligos – visą sumą, per dvejų metų langą sukauptas lėšas, išskyrus valstybės įnašą, galės atsiimti bet kuris kaupiantysis. Be to, bet kiek kartų galima laikinai stabdyti įmokų mokėjimą.

Prognozuota, kad 2026 metais iš pensijų kaupimo pasitrauks apie 20–40 proc. dalyvių, o į ekonomiką bus įlieta apie 1,2 mlrd. papildomų eurų. „Sodra“ prognozuoja, kad jai grįš apie 550 mln. eurų.

Naujausi komentarai

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.
Atšaukti
Komentarų nėra

Daugiau naujienų