Paskutinis skambutis: laikas priimti sprendimą dėl pensijų kaupimo | Diena.lt

PASKUTINIS SKAMBUTIS: LAIKAS PRIIMTI SPRENDIMĄ DĖL PENSIJŲ KAUPIMO

  • 1

„Sodra“ išsiuntė 89 tūkst. pranešimų gyventojams, kurie nuo šių metų yra įtraukiami į pensijų kaupimą ir iki šiol nepriėmė jokio sprendimo, primindama, kad sprendimą galima priimti iki liepos 1 d.

Tokių į kaupimą įtraukiamų gyventojų, kurie buvo jaunesni nei 40 metų ir iki šiol nekaupė, buvo 130 tūkst. Į kaupimą įtraukiama ir apie 20 tūkst. gyventojų, kurie kaupimą sustabdė 2013 metais. Iš jų dalis sprendimą jau priėmė – arba patys sudarė pensijų kaupimo sutartis pasirinktose kaupimo bendrovėse, arba atsisakė dalyvauti kaupime.

„Sodra“ šiuos gyventojus apie kaupimą žinutėmis asmeninėse „Sodros“ paskyrose gyventojai.sodra.lt bei elektroniniu paštu, jeigu jis buvo nurodytas „Sodrai“, informavo sausio mėnesį, o tiems, kurie šių pranešimų neperskaitė, išsiuntė dar ir registruotus laiškus.

Šie gyventojai pradės kaupti atsitiktine tvarka parinktose pensijų kaupimo bendrovėse, tačiau turi ir galimybę pasirašyti sutartį su savo pasirinkta kaupimo bendrove arba atsisakyti kaupti. Atsisakyti kaupti galima internetu prisijungus prie asmeninės „Sodros“ paskyros ir pateikus prašymą dėl pensijų kaupimo arba bet kuriame „Sodros“ klientų aptarnavimo skyriuje.

„Sodra“ taip pat primena, kad visi gyventojai, kurie kaupime iki šiol dalyvavo, gali bet kada pakeisti kaupimo bendrovę, o tie, kurių kaupimo tarifas nuo metų pradžios yra 1,8 proc. su 0,3 proc. vidutinio šalies darbo užmokesčio valstybės paskata, gali iki liepos 31 d. pasirinkti kaupti maksimaliu 3 proc. tarifu ir gauti 1,5 vidutinio šalies darbo užmokesčio paskatą.

Jie taip pat gali sustabdyti arba nutraukti kaupimą – reikėtų kreiptis į savo kaupimo bendrovę.

Visą informaciją apie tai, kokioje kaupimo bendrovėje žmogus kaupia, kiek įmokų pervedė į savo sąskaitą pensijų kaupimo bendrovėje, taip pat savo „Sodros“ senatvės pensijos rodiklius – įgytą stažą ir apskaitos vienetus, galima rasti asmeninėje „Sodros“ paskyroje gyventojui gyventojai.sodra.lt.

Asmeninėje paskyroje taip pat pateikiama prognozuojamos senatvės pensijos skaičiuoklė, kurioje nurodžius savo tikėtiną darbo užmokestį ir pensijų kaupimo fonde sukauptą sumą, galima paskaičiuoti, kokio dydžio prognozuojamą pensiją ir iš kokių šaltinių žmogus gautų, jeigu dalyvautų kaupime ir jeigu pasirinktų kaupime nedalyvauti. Ją taip pat galima rasti interneto svetainėje KIEK.lt.

Rašyti komentarą
Komentarai (1)

...

Ach, koks čia paskutinis skambutis kai mes (it kilbukai) urmu suvaromi į tų privatininkų tinklus: "... gyventojai pradės kaupti atsitiktine tvarka parinktose pensijų kaupimo bendrovėse" Taip, FORMALIAI mums paliekama 'galimybė' rinktis tą fondą (kaip kažkada Adomui: "Va tau Ieva, išsirink sau žmoną"), ir NET esą išvis tų 'privatininkų' atsisakyt (paskui tave tais priminimais mirtinai užkruš), BET - tai tolygu pardavimui į baudžiavą. Nes - o ką tie privatininkai žada?.. 3000€ išmokėt iš karto?.. - bet juk tai NIEKUOM tos sodrinės pensijos nepadidins, o ir - KĄ už tiek bus galima po tų 20 metų nusipirkt, jei duonos kepaliukas dešimtimis eurų kainuos?.. žada didesnę sumą (iki 10 000€ išmokėt dalimis (čia jau kaip ir būtų pensija), BET - mokės kol tie pinigai pasibaigs, o paskui, ką, kartis?... O ir tos pačios išmokos - mes JAU dabar esam perspėjinėjami: "Pensijų fondo vieneto vertė gali ir kilti, ir kristi, Jūs galite atgauti mažiau nei investavote" - Sodra pensijas DIDINS, o anie?..

SUSIJUSIOS NAUJIENOS