Pensijų fondai į ekonomiką siūlo investuoti 100 mln. eurų | Diena.lt

PENSIJŲ FONDAI Į EKONOMIKĄ SIŪLO INVESTUOTI 100 MLN. EURŲ

  • 5

Daugiau kaip milijono Lietuvos gyventojų pensijų santaupas valdantys pensijų fondai siūlo paremti nuo koronaviruso krizės nukentėjusią šalies ekonomiką, į ją investuojant  papildomai 100 mln. eurų.

Tokį pasiūlymą Lietuvos investicinių ir pensijų fondų asociacija (LIPFA) pateikė Finansų ministerijai, pranešė LIPFA.

„Pensijų fondai galėtų papildomai akumuliuoti iki 100 mln. eurų ir nukreipti juos į finansų priemones ar instrumentus, kurie būtų orientuoti į vietinio verslo ir ekonomikos skatinimą, bei tuo pačiu galėtų generuoti grąžą Lietuvos gyventojams – kaupiantiems lėšas savo senatvei“, – pranešime sakė asociacijos valdybos narys Tadas Gudaitis.

Jo teigimu, nuo Lietuvos pensijų fondų įsteigimo 2004 metais tokia priemonė būtų „beprecedentė“.

Pasak pranešimo, kada lėšos galėtų būti panaudotos, priklauso nuo to, kaip greitai pavyks susitarti dėl investicijų pobūdžio bei sukurti tam reikalingą tvarką.

Finansų ministerija teigia, kad šiuo metu vyksta platformos valdytojo atranka, ją numatoma baigti balandžio 1 dieną.

„Jai pasibaigus, investuotojai bus kviečiami aktyviai dalyvauti šios platformos įgyvendinime. Sprendimą, kiek ir kur investuoti, priims patys fondai, atsižvelgiant į valdomo portfelio riziką, siekiamą grąžą ir įstatymų reikalavimus“, – BNS nurodė Finansų ministerija.

Asociacija vienija keturias pensijų fondų valdymo bendroves: „INVL Asset Management“, „Luminor investicijų valdymas“, „SEB investicijų valdymas“ ir „Swedbank investicijų valdymas“.

Praėjusių metų pabaigoje Lietuvoje veikė 40 antros pakopos pensijų fondų, juos valdė penkios bendrovės. Fonduose kaupė 1,347 mln. dalyvių, o jų turtas siekė 3,888 mlrd. eurų.

Rašyti komentarą
Komentarai (5)

Bronsonas

O kur tie glušiai buvo, kaip Grybauskaitė dujų laivą pirko? Ką, pensininkai būtu per daug pinigų uždirbę???

Odeta

Jeigu nori pasiskolinti iš žmonių sukauptų , tai tegul moka procentus, taip visur yra visuose bankuose už palūkanas gali pasiskolinti, tik ne už dyką.

O siaube ,

Kaupiantys fonduose skaitote ? Paskui nurašys virusui ir kaupiantys liks ant ledo ? Na labai panašu ...tokie dosnūs kaip ir Landsbergienės mokyklos statybai ? : )) Kada žmonės atsipeikės ?
DAUGIAU KOMENTARŲ

SUSIJUSIOS NAUJIENOS