Premjeras lauko kavinėms siūlo peržiūrėti asortimentą | Diena.lt

PREMJERAS LAUKO KAVINĖMS SIŪLO PERŽIŪRĖTI ASORTIMENTĄ

Premjeras Saulius Skvernelis siūlo vasaros lauko kavinėms, nuo kitų metų nebegalėsiančioms prekiauti alkoholiu, peržiūrėti asortimentą. Kartu jis sutinka, kad prieš dvejus metus numatyti ir 2019 metais įsigaliosiantys draudimai paplūdimių ir lauko kavinėms galėtų būti laikinai įšaldyti.

S. Skvernelis neatmeta, kad savivaldybės pačios galėtų nustatyti, kiek alkoholio galėtų siūlyti tokios kavinės.

„Kaip pavyzdys – 60-70 proc. pardavimų turėtų būti vaisvandeniai, maisto produktai, užkandžiai, o 30 proc. – alkoholis. Tai ta riba, kuri liaudyje vadinamas girdyklas atskirtų“, – ketvirtadienį Seime teigė premjeras.  

Pasak jo, tai galėtų būti kompromisas, o „procentuotes nustatytų savivaldybės“.  

S. Skvernelis sutinka, kad 2017 metais numatyti draudimai dėl prekybos alkoholiu paplūdimiuose ir lauko kavinėse galėtų būti laikinai įšaldyti.

„Būčiau linkęs pritarti su atidėjimu protingam terminui, galbūt bent dvejiems metams, ir toliau stebėti situaciją, kaip kinta mūsų įpročiai vartojimo, kokius turime rezultatus ir pasekmes“, – teigė premjeras, parlamentaro Raimundo Martinėlio paklaustas, ar pritartų visiškam šių draudimų išbraukimui iš įstatymo. 

Jis sakė, kad daugiau iniciatyvų turėtų rodyti savivaldybės.

„Būčiau linkęs deleguoti dėl nestacionarių lauko kavinių daugiau funkcijų savivaldybėms“, – kalbėjo premjeras.

Seime jau registruoti keli siūlymai švelninti 2017 metais nustatytus prekybos alkoholiu sugriežtinimus. Konservatoriai Monika Navickienė ir Vytautas Kernagis siūlo nuo 2020 metų leisti vartoti silpną natūralios fermentacijos alkoholį mugėse masiniuose renginiuose, parodose bei lauko kavinėse.

Konservatorius Mykolas Majauskas draudimą siūlo atidėti iki 2021 metų. Jis įsitikinęs, kad per šį laiką bus galima išanalizuoti tokių ribojimų įtaką ir, jei reikės, juos keisti.

Verslui siekiant peržiūrėti nuo 2020 metų turinčius įsigalioti naujus alkoholio prekybos ribojimus, valdančiųjų „valstiečių“ lyderis Ramūnas Karbauskis teigė, kad neketinama panaikinti prekybos draudimo paplūdimių baruose, o dėl lauko kavinių atstumo nuo stacionarių galima diskutuoti.

Rašyti komentarą
Komentarai (2)

Martynas

Vyriausybe pradėjo nurodinėti, kas, kada, kuo bei kur turi prekiauti. Ruošiasi įvesti talonus maistui. Laisvame pasaulyje taip nebūna. Pabuskite, valstybes vyrai (jeigu dar tokie esate). Pakeliaukit po pasaulį ir patys įsitikinsite, kokie juokingi jus esate su savo laikinais vaikiškais nurodinejimais. Užsiimkit rimtais darbais. O jei nesugebate, tai geriau nieko nedarykite, palaukite, kol kita, protingesne vyriausybe jus pakeis. Neužsiimkite juokingais sprendimais, nejuokinkite pasaulio.

Daktaras

Apaštalas Skvernelis žino kaip mums reikia gyventi ir daryti verslą. Bus neaišku - kreipkitės visais klausimais - sureguliuos.

SUSIJUSIOS NAUJIENOS