Kaip BNS sakė Pridėtinės vertės mokesčio įstatymo pataisas parengęs Algirdas Sysas, nebeskaičiuojant PVM būtų galima teikti daugiau socialinių paslaugų.
„Prasiplečia ratas, daugiau nevyriausybinių organizacijų galės teikti tokias paslaugas ir nereikės mokėti PVM. Jos dabar irgi tai daro, tik PVM moka“, – BNS teigė A. Sysas.
Pasak A. Syso, pakeitimus pasiūlė Ilgalaikės priežiūros įstaigų asociacija, o europinės PVM direktyvos valstybėms leidžia nusistatyti socialines paslaugas, neapmokestinamas PVM.
Ilgalaikės priežiūros įstaigų asociacijos vadovas Jonas Zelba BNS sakė, kad dabar PVM nemoka viešosios, pelno nesiekiančios įstaigos, bet jį moka privačios įmonės.
„Dabartinė tvarka, kai PVM taikomas pagal paslaugų teikėjo juridinį statusą, nėra teisingas ir iškreipia konkurenciją“, – pareiškė jis.
„Slaugos paslaugos šiandien neapmokestinamos PVM, bet globos paslaugoms mokestis taikomas, jeigu jas teikia privatus verslas. Abi paslaugos glaudžiai susijusios, bet apmokestinamos skirtingai. Jeigu viešoji įstaiga teiktų, paslaugos nebūtų apmokestinamos PVM“, – BNS tvirtino J. Zelba.
Jis, be kita ko, pabrėžė, kad daugiausia socialinių paslaugų teikia viešosios įstaigos, kurios PVM ir dabar nemoka, o privačios užima nedidelę rinkos dalį.
„Todėl nebus problemos su pajamų iš PVM nesurinkimu. Užtat skatins daugiau verslų ateitį į šią sritį“, – kalbėjo J. Zelba.
Asociacijai priklauso kelios įstaigos: „Gemma“ sveikatos centras, Vievio namai, „PMC Training“, Paliatyvios pagalbos ir šeimos sveikatos centras, „RD Klinika“ ir globos namai „Sidabražolė“.
Dabar PVM neapmokestinamos socialinės paslaugos, jeigu jas teikia pelno nesiekiančios organizacijos, pavyzdžiui, nakvynės namai, krizių ar bendruomenės centrai, labdaros valgyklos, taip pat vaikų ir jaunimo globos bei senelių ir neįgaliųjų globos ar rūpybos institucijos ar kitos pelno nesiekiančios įstaigos.
Jeigu Seimas pakeitimus priimtų, jie įsigaliotų nuo kitų metų sausio.
(be temos)