Smunkant Lietuvos ekonomikai, vidutinis atlygis už darbą šiemet sumažės 10-15 proc., o kitąmet - 5 proc., prognozuoja „Swedbank" analitikai.
„Nors šiemet buvo sumažintas gyventojų pajamų mokestis nuo 24 proc. iki 15 proc., darbo užmokesčio mažėjimas ir privačiame, ir valstybiniame sektoriuose sunaikins teigiamą šio sprendimo poveikį", - pranešime spaudai sakė „Swedbank" analitikė Lina Vrubliauskienė.
Pasak jos, įmonės, siekdamos išlaikyti prarastą konkurencingumą, ėmėsi radikalaus sąnaudų mažinimo, o padidėjus nedarbui, sumažėjo darbuotojų galimybės derėtis dėl atlyginimų, todėl darbdaviams tapo įmanoma naikinti priedus ir apkarpyti darbo užmokestį.
„Jei pernai metų pabaigoje kalbėjome tik apie darbo užmokesčio nedidėjimą, tai pirmąjį šių metų ketvirtį susidūrėme su absoliutaus darbo užmokesčio mažėjimu. Palyginus su ketvirtuoju 2008 m. ketvirčiu vidutinis atlyginimas po mokesčių šių metų kovo pabaigoje sumažėjo 4 proc., tačiau dar buvo 3,1 proc. didesnis nei pernai tuo pačiu metu", - teigė L.Vrubliauskienė.
Jos teigimu, vidutinis mėnesio darbo užmokestis sumažės ne taip smarkiai, kaip įmonių išlaidos darbo užmokesčiui, kurios gali sumažėti net iki 30 proc., kadangi įmonės ne tik mažina darbuotojų skaičių, bet ir darbo užmokestį bei darbo valandas.
Pasak „Swedbank" analitikų, jei metų pradžioje atlyginimų mažėjimas daugiausiai paveikė mažiau apmokamus darbuotojus, tai kitais ketvirčiais darbo užmokesčio mažėjimas neišvengiamai palies ir geriau apmokamus darbuotojus.
Naujausi komentarai