Bendrovės "GetJar" įkūrėjas Ilja Laursas – naujausias lietuvių verslininkų rašytojų klubo narys. Šią savaitę pristatydamas knygą "Verslas naujai" jis prisipažino, kad iš pradžių idėja rašyti nuskambėjo lyg pasiūlymas keliauti į Marsą.
Įkalbėjo bičiulis
"Šį momentą tu privalai užfiksuoti. Rašyk knygą", – tokius žodžius iš bičiulio bendrovės "Integrity PR" valdybos pirmininko Arūno Pemkaus išgirdo I.Laursas, kai buvo išrinktas į įtakingiausių informacinių technologijų srities verslininkų Europoje keturiasdešimtuką.
Nors rašyti I.Laursas atsikalbinėjo ilgiau nei metus, vėliau, padedamas buvusios žurnalistės Neringos Medutytės, knygą parašė.
Knygoje "Verslas naujai" I.Laursas atvirai dalijasi sukaupta patirtimi kuriant savo bendrovę ir pasakoja apie principus, būdingus šiuolaikiniam verslui, ypač – Silicio slėnio (JAV) technologijų bendrovėms.
Investavo savo pinigų
"GetJar" projekto tarptautinė sėkmė atvėrė man galimybę iš arti susipažinti su šiuolaikiniais verslo principais, būdingais ne tik didžiausioms Silicio slėnio technologijų bendrovėms, bet ir besiveržiančiais į tradicinius verslus. Visą šią patirtį sudėjau į knygą "Verslas naujai", kad galėčiau ja pasidalyti su kuo daugiau lietuvių. Jos skaitytojai galės prisiliesti prie "GetJar" ir kitų pasaulinių bendrovių istorijų, sužinoti, kokie principai svarbūs kuriant sėkmingą šiuolaikinį verslą. Ši knyga yra šviečiamasis, ne komercinis projektas, į kurį investuoju savo asmeninių lėšų. Vertinu ją kaip savo socialinės misijos dalį", – kalbėjo I.Laursas.
Verslininkas teigė, kad tokia knyga būtų padėjusi jam sutaupyti nemažai laiko ir pinigų, jei būtų buvusi išleista tuomet, kai verslą jis tik pradėjo.
"Turiu prisipažinti, kad prieš šešerius metus mano paties žinios apie šiuolaikinius verslo principus buvo ribotos, daugiausia įgytos universitetuose, kuriuose buvo kalbama apie tradicinius ekonominius modelius. Tuomet mažai ką žinojau apie rizikos kapitalo fondus. Pastaraisiais metais lankydamasis įvairiuose šalies universitetuose ir verslo konferencijose pastebėjau, kad šių žinių lietuviams tebetrūksta, todėl tikiu, kad "Verslas naujai" bus prasminga kiekvienam skaitytojui, – ir nesiryžtančiam pradėti savo verslo, ir ką tik jį pradėjusiam, ir galvojančiam apie plėtrą. Jeigu tokią knygą būčiau galėjęs perskaityti prieš šešerius metus, būčiau sutaupęs 300 tūkst. JAV dolerių, – tiek kainavo konsultanto, kuris paaiškino naujojo verslo principus, paslaugos", – pasakojo I.Laursas.
Pasakojimas – lyg filme
Knygoje "Verslas naujai" I.Laursas pateikia daugybę įžvalgų apie verslą ir jo užkulisius. Čia gausu patarimų, nuo ko pradėti verslą ir kaip jį sėkmingai vystyti. Pasitelkdamas pavyzdžius iš kasdienės patirties I.Laursas vaizdžiai iliustruoja naujųjų verslų prigimtį, ne tik supažindina skaitytojus su investicijomis bei opcionais, bet ir leidžia iš arti pažvelgti į didžiausias bei sėkmingiausiai veikiančias pasaulio bendroves, tokias kaip "Facebook", "Google" ir "Microsoft".
"Galbūt gali atrodyti, kad kai kurie žmonės imasi verslo, nes ieško vien finansinės naudos. Tačiau pabendravęs su įvairiais verslininkais supratau, kad piniginis atlygis tikrai nėra vienas stipriausių motyvų pradėti savo verslą. Beveik visų pasaulinių korporacijų, pradedant "Facebook" ir baigiant tradiciniais verslais, sėkmę lėmė tai, kad jų įkūrėjai siekė pakeisti pasaulį, padaryti ką nors nepaprasta. Tai didžiausias motyvas imtis savo verslo", – sakė I.Laursas.
Knygą rašyti padėjusi N.Medutytė teigė, kad stengėsi ją padaryti suprantamą visiems, ne tik technologijų entuziastams.
"Siekiau, kad knyga būtų ne tik apie naująjį verslą, bet ir apie patį Ilją, jo asmenybę, požiūrį ir viziją. Tam tikra prasme šią knygą kūriau kaip filmą – joje susipina įspūdinga žmogaus patirtis su neįtikimais šiandienio verslo laimėjimais", – teigė dokumentinio kino režisūrą Londone šiuo metu studijuojanti N.Medutytė.
Naujausi komentarai