Š. Keserauskas: per krizę auga pavojus konkurencijai | Diena.lt

Š. KESERAUSKAS: PER KRIZĘ AUGA PAVOJUS KONKURENCIJAI

Per koronaviruso krizę gali daugėti kartelinių susitarimų bei ribojančių konkurenciją įmonių susijungimų, perspėja Konkurencijos tarybos pirmininkas Šarūnas Keserauskas, raginantis valstybę atsakingai taikyti ekonomikos gelbėjimo priemones.

„Kartelinių susitarimų krizės laikotarpiu galime tikėtis dar daugiau. (...) Yra net vadinamieji krizės karteliai: įmonės, kartais gelbėdamosi, o kartais – pasinaudodamos proga, tam tikra ekonomine suirute ar sunkumais, bando išpešti naudos iš susidariusios situacijos. Tokių pavyzdžių jau dabar kai kurių matome ir aiškinamės“, – Vyriausybės pasitarime trečiadienį kalbėjo Š. Keserauskas.

Pasak jo, pagrindinės tarybos veiklos kryptys krizės laikotarpiu sulauks dar daugiau dėmesio: tai yra būtent kartelių išaiškinimas, piktnaudžiavimas dominuojančia padėtimi, įmonių susijungimai ir valstybės veiksmai.

Š. Keserauskas teigia, kad per krizę susidaro terpė dar labiau sustiprėti dominuojančioms įmonėms, nes dalis, ypač mažesniųjų ūkio subjektų, gali pasitraukti iš rinkos.

„Todėl labai svarbu, ypač galvojant apie ekonomikos gelbėjimo planą, kaip padaryti taip, kad rinkose liktų kaip įmanoma daugiau konkurencijos ir neįsigalėtų didieji, turintys rinkos galią“, – sakė Konkurencijos tarybos pirmininkas.

Jo teigimu, jau kelerius metus matyti vis didėjantis valstybės vaidmuo – ne tik kaip reguliuotojo, kas yra įprasta, – bet ir kaip rinkų dalyvio.

„Tokią tendenciją mes matome ir ateityje, jau ir dabar, ir ji sustiprės būtent dėl krizės, dėl ekonomikos gelbėjimo veiksmų plano. Tie dalykai yra labai suprantami ir paskatos yra geros – vėlgi, čia reikia žiūrėti, kad begelbėdami mes nesukurtume didesnių problemų, ir kad valstybė, taikydama gelbėjimo priemones, jas taikytų kaip įmanoma visiems vienodai“, – sakė Š. Keserauskas.

Premjeras Saulius Skvernelis teigia, kad valstybės vaidmuo suvaldant krizę ir toliau augs.

„Matyt (...) bus tas mūsų požiūrio skirtumas, kiek turi būti – daugiau ar mažiau – valstybės. Dabar šita krizė parodo ir, matyt, natūraliai, kad mes tikrai teiksime priemones, ir ekonomikos gelbėjimo planą turime ir kitas priemones. Ir tos valstybės dar daugiau bus. Galbūt reikėtų jums koncentruotis ir žiūrėti, ne tiek, kokia konkurencija tarp valstybės arba savivaldybės ir privataus sektoriaus, bet, kas vyksta būtent privačiame sektoriuje, ką jūs ir minėjote: susitarimai, koncentracija, dominuojanti padėtis, kainų politika“, – sakė S. Skvernelis.

Š. Keserauskas Vyriausybei pristatė tarybos 2019 metų veiklos ataskaitą. Trečiadienį Vyriausybė planavo svarstyti ir siūlymą stiprinti Konkurencijos tarybos įgaliojimus, siekiant veiksmingesnės konkurencijos apsaugos ir įgyvendinant Europos Sąjungos direktyvą, tačiau vėliau klausimas išbrauktas iš darbotvarkės.

Rašyti komentarą
Komentarai (2)

Anonimas

Ar nereikėtų tamstai (atvirai) tuo verslu ir užsiimti, vietoje to, kad maltum Š.????

Atvirai

Kas trukdo eit į tokį biznį, kur konkurencijos nėra, bet labai labai smirdi? Pilna verslo nišų tiems patiems, kurie nuo seno yra labai "verslūs": srutas iš kaimo lauko tualetų surinkt ir sutvarkyt, daryt tai naktimis, kai padorūs žmonės miega ir nenori purvinų darbų matyt, supuvusias skūras išdirbinėt, bet tokias, kurias šiaip žmonės išmeta kaip nekokybiškas ir t.t. - pilna erdvės tiems patiems, bet nepretenduokit sveikintis ir lįst prie žmonių arčiau kaip 4 metrų atstumu, neprašykit bendraut ir jus girt, kad duktė visai nieko, nors ir kaip kubilas be talijos ir ūsai jai per greit ir gausiai želia kibiro dydžio veide... nieko asmeniško, tik faktinė informacija, nuomonė pagal temą.

SUSIJUSIOS NAUJIENOS