Be to, jis žada siūlyti mažiau apmokestinti nereguliarias gyventojų pajamas bei pritrauktų ar susigrąžintų iš užsienio specialistų atlyginimus.
„Šis aspektas ženkliai paveiktų mūsų konkurencingumą darbo mokesčių prasme ir siūlytume netaikyti šio ketvirtojo GPM laiptelio (36 proc. tarifo – BNS)“, – LRT radijui penktadienį teigė ministras
Pasak jo, nei mokesčių darbo grupėje, nei valdančiojoje koalicijoje svarstant galimus mokesčių pokyčius sutarimo dėl 36 proc. GPM tarifo nebuvo pasiekta.
L. Savicko teigimu, progresinių GPM tarifų siūloma netaikyti ir nereguliarioms pajamoms.
„Pavyzdžiui, kai parduodamas verslas – visą gyvenimą kūrei, vieną kartą parduodi, turi nereguliarias, bet labai dideles pajamas ir jos būtų apmokestinamos 36 proc. tarifu, jeigu nieko nekeisime“, – kalbėjo L. Savickas.
Pavyzdžiui, kai parduodamas verslas – visą gyvenimą kūrei, vieną kartą parduodi, turi nereguliarias, bet labai dideles pajamas, ir jos būtų apmokestinamos 36 proc. tarifu, jeigu nieko nekeisime.
„Turime sparčiai augančią startuolių bendruomenę, kurie taiko tokias priemones, kaip opcionus, kaip motyvacinę priemonę savo darbuotojams, kurie taip pat nereguliariais intervalais gauna dideles pajamas. Siūlome daryti tam tikras išimtis“, – pridūrė jis.
Pasak L. Savicko, jis siūlo GPM išimtis taikyti ir prisiviliotiems darbo rinkai ypač reikalingiems specialistams.
„Siūlysime sekti Skandinavijos ir kitų šalių, kurios turi progresinių mokesčiu tarifus, praktikas, kai taikomos tam tikros išimtys, kai pritraukiamas, susigrąžinamas, pavyzdžiui, į Lietuvą specialistas trūkstamas į darbo rinką“, – teigė ministras.
BNS rašė, kad Finansų ministerijai siūlant didinti dalies gyventojų pajamų apmokestinimą darbdaviai prognozuoja, kad tai jiems dar labiau apsunkintų specialistų paiešką, mažėtų šalies konkurencingumas.
BNS rašė, jog premjeras Gintautas Paluckas yra sakęs, kad 36 proc. GPM tarifo gali būti atsisakyta. Prezidentas Gitanas Nausėda anksčiau teigė, kad GPM progresyvumas turėtų būti saikingas, o tarifas uždirbantiems daugiausiai yra per didelis.
Tuo metu Seimo Biudžeto ir finansų komiteto pirmininkas socialdemokratas Algirdas Sysas yra sakęs, kad Lietuvoje dabar taikomas 32 proc. viršutinis GPM tarifas yra vienas mažiausių Europos Sąjungoje, o pajamų apmokestinimas šalyje ilgą laiką nebuvo keičiamas.
Finansų ministerija siūlo nustatyti keturis GPM tarifus – 20, 25, 32 iki 36 proc. taip siekiant jį padaryti progresyvesnį. Jie būtų taikomi atsižvelgiant į bendrą metinę visų rūšių pajamų sumą, išskyrus pajamas iš paskirstytojo pelno. 36 proc. tarifą siūloma taikyti didžiausioms pajamoms – virš 120 vidutinių darbo užmokesčių.
Naujausi komentarai