Klausimą iš darbotvarkės išbraukti paprašė demokratų frakcijos „Vardan Lietuvos“ seniūnas Linas Kukuraitis.
„Iš Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos gavome indikacijų, kad ne visos pažeidžiamos grupės įtrauktos. Buvo žadėta, kad Seime sutvarkysime, nes skubos tvarka ėjo, bet tik dabar gavome, kad reikia papildyti pažeidžiamas grupes. Pateiktume pasiūlymą ir ketvirtadienį būtų priėmimas“, – seniūnų sueigoje teigė L. Kukuraitis.
Jis siūlo į socialiai remtinų gyventojų, kurie galėtų naudotis visuomeniniu elektros tiekimu, sąrašą įtraukti šalpos senatvės pensijas gaunančiuosius – parlamentaro teigimu, apie 12 tūkst. žmonių.
Elektros energetikos įstatymo pataisos, kurias inicijavo Energetikos ministerija, leistų iki 1 tūkst. kilovatvalandžių (kWh) elektros per metus suvartojantiems gyventojams, taip pat socialiai remtiniems ar turintiems negalią buitiniams vartotojams penkerius metus naudotis visuomeniniu elektros tiekimu.
Nepriklausomą tiekėją jau pasirinkę gyventojai, kasmet suvartojantys iki 1 tūkst. kWh elektros, bei pažeidžiami vartotojai nuo birželio 1-osios taip pat galėtų grįžti į visuomeninį tiekimą.
Per pataisų svarstymą Seime parlamentarai priekaištavo, kad 1 tūkst. kWh „lubos“ yra per žemos ir toks apribojimas socialiai neatsakingas, esą elektros vartojimas laikinai gali šiek tiek išaugti dėl šaltesnės žiemos ar kitų objektyvių priežasčių.
Prieš galutinį balsavimą Seimas dar turės apsispręsti dėl „valstiečio“ Valiaus Ąžuolo ir grupės parlamentarų iš valdančiosios koalicijos siūlymo visiems vartotojams, kurie šiuo metu naudojasi visuomeniniu tiekimu, leisti, jei jie norėtų, jame likti iki 2030 metų.
Pagal dabartinę tvarką 2025-ieji yra paskutiniai elektros rinkos liberalizavimo metai, kai beveik pusė milijono iki 1 tūkst. kWh elektros per metus suvartojančių gyventojų turi pasirinkti nepriklausomą tiekėją.
Dabar Lietuvoje yra daugiau nei 1,7 mln. elektros vartotojų.
Naujausi komentarai