Seimas – prieš mažesnį PVM maisto produktams | Diena.lt

SEIMAS – PRIEŠ MAŽESNĮ PVM MAISTO PRODUKTAMS

Seimas nesvarstys siūlymo taikyti lengvatinį pridėtinės vertės mokesčio (PVM) tarifą visiems maisto produktams.

Parlamentarai antradienį nepriėmė svarstyti Lietuvos regionų frakcijos narių Jono Pinskaus ir Andriaus Palionio parengtą Pridėtinės vertės mokesčio įstatymo pataisą. Už balsavo 55 Seimo narių, prieš buvo 21, o 38 susilaikė. Kitu balsavimu pataisa iniciatoriams buvo grąžinta tobulinti.

J. Pinskus atmetė oponentų priekaištus, kad sumažinto PVM naudą pasiims prekybininkai: „Lenkijoje prekybininkai to nepadarė“.

Biudžeto ir finansų komiteto pirmininkas Mykolas Majauskas priminė, kad Lenkijoje galioja stambiųjų prekybos tinklų mokestis, kuris ir turi įtakos jų elgesiui.

Lietuvos regionų frakcijos narė Rita Tamašunienė tikino, kad šių pataisų laukia visi žmonės: „Valgyti reikia ir senam, ir jaunam“. Pasak jos, priėmus pakeitimus Lietuvos pirkėjai sugrįžtų iš Lenkijos.

Be to, R. Tamašunienė mano, kad visuomenė akylai stebėtų, kad sumažinus PVM maisto kainos nedidėtų: „Stebėjimas neleis prekybininkams nesąžiningai elgtis“. 

M. Majausko skaičiavimais, pritaikius PVM lengvatą valstybės biudžetas nesurinktų apie 400 mln. eurų.

Jis siūlo mažinti gyventojų pajamų mokestį, didinti neapmokestinamąsias pajamas ir taip didinti žmonių pajamas, kad jie patys spręstų, kur pinigus išleisti.

Rašyti komentarą
Komentarai (1)

saunuoliai

svarbu butu savininkams prisijungusiems prie centralizuoto padaryti 0 proc pvm sildymui...aciu kabutese...gal piketuosim, dar pasitarsiu su visais kaimynais.

SUSIJUSIOS NAUJIENOS