Už tokias Elektros energetikos įstatymo pataisas ketvirtadienį balsavo 84 Seimo nariai, prieš buvo vienintelis liberalas Simonas Gentvilas, o susilaikė 18.
Pakeitimai, kuriuos inicijavo Energetikos ministerija, leis iki 1 tūkst. kilovatvalandžių (kWh) elektros per metus, arba vidutiniškai 83 kWh per mėnesį suvartojantiems gyventojams, taip pat socialiai remtiniems, šalpos išmokų gavėjams ar turintiems negalią buitiniams vartotojams penkerius metus naudotis visuomeniniu tiekimu.
Nepriklausomą tiekėją jau pasirinkę gyventojai, kasmet suvartojantys iki 1 tūkst. kWh elektros, bei pažeidžiami vartotojai nuo birželio 1-osios taip pat galės grįžti į visuomeninį tiekimą.
Per pataisų svarstymą Seime parlamentarai priekaištavo, kad 1 tūkst. kWh „lubos“ yra per žemos ir toks apribojimas socialiai neatsakingas, esą elektros vartojimas laikinai gali šiek tiek išaugti dėl šaltesnės žiemos ar kitų objektyvių priežasčių.
Tačiau Seimas prieš galutinį balsavimą nesutiko svarstyti „valstiečio“ Valiaus Ąžuolo siūlymo leisti visuomeniniame tiekime iki 2030 metų palikti ir tuos vartotojus, kurie laikinai suvartoja daugiau negu 1 tūkst. kWh elektros.
„Kad tie, kurie trumpam, mėnesį ar kitą viršys limitą, kad nebūtų išmetami iš visuomeninio tiekimo“, – pristatydamas pataisą sakė V. Ąžuolas.
Seimo Energetikos ir darnios plėtros komisijos pirmininkas Aidas Gedvilas priekaištavo, kad įstatymas galios tik iki 2030 metų.
Liberalas S. Gentvilas teigė, kad pataisos paskatins „nepriklausomų tiekėjų nykimą“.
Jis taip pat teigė, kad visuomeninis tiekimas nebūtinai bus pigiausias.
Pagal dabartinę tvarką 2025-ieji turėjo būti paskutiniai elektros rinkos liberalizavimo metai, kai beveik pusė milijono iki 1 tūkst. kWh elektros per metus suvartojančių gyventojų turi pasirinkti nepriklausomą tiekėją.
Dabar Lietuvoje yra daugiau nei 1,7 mln. elektros vartotojų.
Naujausi komentarai