Seimo komitetas – už 100 eurų išmoką senjorams nuo 75 metų | Diena.lt

SEIMO KOMITETAS – UŽ 100 EURŲ IŠMOKĄ SENJORAMS NUO 75 METŲ

Parlamentinis Sveikatos reikalų komitetas ragina Seimą pritarti, kad 100 eurų valstybės išmoka už skiepus būtų skirta senjorams nuo 75 metų, kaip siūlo Vyriausybė.

Už tai antradienį balsavo penki komiteto nariai, tiek pat – už 65 metų amžiaus kartelę, o susilaikė vienintelė konservatorė Jurgita Sejonienė. 

Socialinės apsaugos ir darbo ministrė Monika Navickienė teigė, kad apsisprendžiant, kokio amžiaus žmones finansiškai paskatinti skiepytis, lėmė senjorų nuo 75 metų skiepijimosi lygis ir mirtingumas.

„Tai rodo, kad taikliausiai pataikome“, – teigė ministrė.     

Socialinės apsaugos ir darbo viceministras Audrius Bitinas komitete teigė, kad 270 tūkst. vyresnių negu 75 metų žmonių  imunizacija kol kas nėra pakankama. Pasak jo, 80 tūkst. žmonių dar nėra nei pasiskiepiję, nei sirgę koronavirusu, dėl to neturi imuniteto šiai ligai. 

Komitetas nepritarė „darbiečių“ siūlymui išmoką skirti visiems pasiskiepijusiems senjorams nuo 65 metų bei „valstiečių“ siekiui mokėti išmokas ir rizikos grupei priklausantiems žmonėms, pavyzdžiui, sergantiems onkologinėmis, kardiologinėmis ligomis, diabetu.

Dėl šių pasiūlymų Seimas dar balsuos.

Jeigu Seimas pritars, 100 eurų vienkartinė išmoka bus skirta nuo rugsėjo iki gruodžio pasiskiepijusiems vyresniems nei 75 metų žmonėms bei iki kitų metų balandžio pasiskiepijusiems sustiprinančia doze.

Vienkartinė 100 eurų išmoka bus išmokėta gruodžio ir balandžio mėnesiais kartu su pensija.

Balsavimas dėl pataisų numatytas antradienį po pietų.

Rašyti komentarą
Komentarai (2)

senjorų reikalas

Ko čia rašinėja, savo neadekvačias nuomones reiškia pienburniai?

Lauris

Eikit nx su savo 100€ tik drabuzei iseina uz ta suma jei zmogus nuo skiepo mirsta jus galvotite su protu o ne su ispivuseis smeginimis

SUSIJUSIOS NAUJIENOS