Šiandien – diena be plastikinių maišelių | Diena.lt

ŠIANDIEN – DIENA BE PLASTIKINIŲ MAIŠELIŲ

  • 1

Šiandien minimos Tarptautinės dienos be plastikinių maišelių proga gyventojai raginami bent vieną dieną per metus išsiversti be plastikinių maišelių ir vietoje jų rinktis aplinkai draugiškesnes alternatyvas.

Aplinką tausojančios gyvensenos puoselėtoja Gintarė Dambrauskaitė, jau keletą metų gyvenanti pagal „Zero Waste“ (nulinių atliekų) principus, sako, kad šiandien jau yra pakankamai alternatyvų įprastiems plastikiniams maišeliams, jog būtų galima jų visiškai atsisakyti arba naudoti tik tam tikrais atvejais.

„Tam tereikia išsiugdyti įprotį visada turėti šalia bent keletą daugkartinių maišelių: įprasti juos nešiotis rankinėje, įsidėti į automobilį, laikyti gerai matomoje vietoje namuose, kad išeinant apsipirkti maišeliai visada būtų lengvai pasiekiami“, – pataria G. Dambrauskaitė.

Mergina džiaugiasi, kad jos gyvenimo būdu, skatinančiu tausoti aplinką ir vartoti tik perdirbtas, perdirbamas arba daugkartines pakuotes, užsikrėtė ir jos močiutės, kurios iš nebereikalingų užuolaidų dabar siuva ne tik šluostes namams, bei ir įvairiausius daugkartinius maišelius, ir jų jau pridovanojo visai giminei.

„Man tokie maišeliai sukelia labai daug sentimentų, nes tai sujungia jauną ir seną kartas vienam bendram tikslui. Taip mes mokomės iš savo senelių to tikro, seno požiūrio į išteklius ir atliekas“, – kalbėjo G. Dambrauskaitė ir pridūrė, kad močiučių siūtus maišelius ji dabar naudoja net ir drabužiams kelionėms, nes jie ne tik universalūs, bet ir labai patogūs visada palaikyti tvarką ir struktūrą.

Patarimai, kurie padės nepamiršti daugkartinio pirkinių maišelio

Įsigykite bent keletą įvairių dydžių maišelių, skirtų mažesniems ir didesniems pirkiniams. Maišelis turi būti kompaktiškas ir patogus, o geriausia, jei jis yra dovanotas brangaus žmogaus ir kelia jums malonius prisiminimus.

Turėkite bent vieną patogiai susilankstantį mažą maišelį, kurį galite prisisegti prie savo raktų pakabuko – taip maišelis visada bus šalia, kai tik jo prireiks.

Laikykite maišelius gerai matomoje vietoje, kad išeinant iš namų maišelis neliktų nepastebėtas. Visada turėkite keletą daugkartinių pirkinių maišelių automobilyje.

Panaudoję maišelį vėl padėkite jį į tą pačią vietą.

Įtraukite savo vaikus: pasakokite jiems, kodėl svarbu naudoti daugkartinius pirkinių maišelius, ir paprašykite jų jums priminti apie daugkartinį maišelį einant apsipirkti.

Rašyti komentarą
Komentarai (1)

...

O kada skelbsit dieną be tualetinio popieriaus?..

SUSIJUSIOS NAUJIENOS