Oficialu: loterijų laimėjimai nebus išmokami asmenims, kuriems nėra 16 metų | Diena.lt

OFICIALU: LOTERIJŲ LAIMĖJIMAI NEBUS IŠMOKAMI ASMENIMS, KURIEMS NĖRA 16 METŲ

Vyriausybė trečiadienį pritarė Finansų ministerijos parengtam įstatymo projektui, kuriuo siūloma neišmokėti loterijų laimėjimo asmenims, kuriems nėra sukakę 16 metų.

Finansų ministerija pažymi, kad kitose ES valstybėse nustatyti griežtesni loterijų žaidėjų amžiaus ribojimai: pavyzdžiui, Estijoje ir Didžiojoje Britanijoje loterijose gali dalyvauti asmenys, kuriems yra sukakę 16 metų. Kitose valstybėse, tokiose kaip Belgija, Čekija, Lenkija, Olandija, Šveicarija, Švedija, Portugalija, Vokietija, dalyvauti loterijose leidžiama nuo 18 metų.

„Įstatymo projektu siekiama apsaugoti vaikus ir paauglius nuo skatinimo išlaidauti loterijose“, – Vyriausybės posėdyje sakė finansų ministras Vilius Šapoka.

Įvertinus tai, kad loterijos yra žaidimai, pramoga, laisvalaikio praleidimo forma, įstatymo projekte nustatyta, kad loterijoje gali dalyvauti tik fiziniai asmenys. Taip pat įstatymo projektu siūloma interneto ryšiu loterijose dalyvaujantiems loterijos žaidėjams sudaryti galimybę prisijungus prie loterijos žaidėjo sąskaitos loterijų organizatoriui pateikti prašymą riboti didžiausią pinigų sumą, kurią loterijos žaidėjas gali išleisti loterijos bilietams per mėnesį, ir (arba) nusistatyti paros laiko limitą, kuriam suėjus loterijos žaidėjui turės būti nutraukta galimybė dalyvauti loterijose.

Siekiant, kad siūlomos priemonės būtų efektyvios, pakeisti prašyme nurodytus pageidavimus loterijos žaidėjas galės ne anksčiau kaip praėjus mėnesiui nuo prašymo pateikimo dienos. Loteriją organizatorius privalės užtikrinti loterijos žaidėjo pasirinktų apribojimų įgyvendinimą.

Toliau šis klausimas bus teikiamas Seimui.

Rašyti komentarą
Komentarai (3)

Cha

Laimėjimus išmokėt uždraus, o bilietus pirkt leis? Gal net lieps, kad apyvarta ir, aišku, mokesčiai nenukentėtų?

na

jei bilietėlius vaikams parduoda tai ir laimėjimus privalo išmokėt. Na kad ir atidaryt sąskaitą į kurią ir perves laimėtus pinigus. Arba nepardavinėkit be asmens dokumento, kaip ir neparduodat tabako ir alkoholio produktus.

Nnn

Tai gal ir atlygini.us žmonėm lyginkit pagal Europos sąjungos

SUSIJUSIOS NAUJIENOS