„Snoro“ akiratyje - „Lietuvos rytas“

„Snoro“ akiratyje - „Lietuvos rytas“

2009-06-23 17:57
„Snoro“ akiratyje - „Lietuvos rytas“
„Snoro“ akiratyje - „Lietuvos rytas“ / Redakcijos archyvo nuotr.

Bankui „Swedbank“ už spaustuvės įrangą įsiskolinusios bendrovės „Lietuvos rytas“ trečdalį akcijų žada pirkti viena „Snoro“ grupės įmonių. „Swedbank“ atstovai nuo žiniasklaidos atsitveria tylos siena ir konkurentų planų įsigyti dalį skolininko įstatinio kapitalo nekomentuoja.

Taikiklyje - trečdalis akcijų

Antradienį bankas „Snoras“ pranešė, kad šio banko grupės įmonės „Snoro Media Investicijos" valdyba pirmadienį priėmė bendrovės „Lietuvos rytas“ pasiūlymą įsigyti naujai išleidžiamas šios įmonės akcijas ir ketina įsigyti 34 proc. įmonės įstatinio kapitalo.

„Būdami nauju įmonės „Lietuvos rytas" akcininku finansiškai sustiprinsime bendrovę ir sudarysime geras sąlygas didinti bendrovės, o tuo pačiu ir mūsų investicijos vertę", - antradienį pranešime spaudai cituotas „Snoro Media Investicijos" valdybos pirmininkas ir „Snoro“ viceprezidentas Naglis Stancikas.

„Snoro“ atstovas: sąlygos neaiškios

Kaip antradienį portalą patikino N.Stancikas, planuojama, kad dėl naujos akcijų emisijos, kurią išpirktų „Snoro" antrinė įmonė, išleidimo „Lietuvos ryto" akcininkai nuspręs liepos 3 d. per akcininkų susirinkimą. „Snoro Media Investicijos" valdybos pirmininko tikinimu, kol kas neaišku, kokiomis sąlygomis „Lietuvos rytas“ išleis akcijų emisiją ir kokia bus akcijų kaina.

Paklaustas, ar su naujo bendrovės dalininko atėjimu didžiausiame šalies dienraštyje bus didelių pokyčių, „Snoro Media Investicijos" valdybos pirmininkas tai paneigė.
„Mes investuojame kaip finansinis investuotojas. Etatai, žmonių skaičius bendrovėje (po akcijų įsigijimo - red. past.) nėra mūsų kaip būsimų akcininkų kompetencija ir šioje vietoje mes nematome didelių pokyčių ir jų neinicijuojame“, - sakė akcijų emisiją ketinančios pirkti įmonės atstovas.

„Swedbank“ skolos sumos neatskleidžia

Portalas primena, kad 2006 m. bendrovės „Lietuvos rytas" spaustuvė nusipirko spausdinimo įrangą, į kurios įsigijimą investavo 57 mln. litų. Tuomet išperkamosios nuomos bendrovė „Hansa lizingas" (dabar priklausanti banko „Swedbank“ įmonių grupei ir pervadinta į „Swedbank lizingas“ - red.past.) pranešė su „Lietuvos rytu“ pasirašiusi įrangos pirkimo išperkamuoju būdu sutartį.

Antradienį „Swedbank“ komunikacijos vadybininkė Orinta Barkauskaitė portalui patvirtino, kad „Lietuvos rytas“ yra skolingas šiam bankui, tačiau atsisakė komentuoti, kiek bendrovė yra skolinga.

„Mes negalime komentuoti savo klientų sutarčių“, - patikino ji.

„Snoro“ savininkai - du asmenys

„Lietuvos ryto" grupė leidžia dienraštį „Lietuvos rytas", grupei taip pat priklauso televizijos kanalas „Lietuvos ryto" televizija, interneto naujienų portalas lrytas.lt, žurnalai „Ekstra", „Ekstra mergina" ir „Moters savaitė", dvi spaustuvės bei spaudos pristatymo tarnybos 20 didžiausių Lietuvos miestų.

Šiuo metu Rusijos verslininkas Vladimiras Antonovas valdo 68,95 proc., o banko prezidentas Raimondas Baranauskas - 25,10 proc. „Snoro" akcijų.

„Snoro" akcijos kotiruojamos NASDAQ OMX Vilniaus biržos Papildomajame prekybos sąraše. 

Naujausi komentarai

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.
Atšaukti
Komentarų nėra