Socialdemokratai kritikuoja VMI ir „Sodrą“: dirbantieji savarankiškai diskriminuojami | Diena.lt

SOCIALDEMOKRATAI KRITIKUOJA VMI IR „SODRĄ“: DIRBANTIEJI SAVARANKIŠKAI DISKRIMINUOJAMI

Opozicinės Seimo Socialdemokratų partijos frakcijos nariai Gintautas Paluckas ir Rasa Budbergytė teigia, kad dalis dirbančiųjų savarankiškai, kurie pasinaudojo valstybės suteikta galimybe atidėti mokesčių mokėjimą ir dėl to negali gauti nedarbo draudimo išmokos, yra nepagrįstai diskriminuojami.

„Girdime, kad dalis žmonių, kurie susitarė dėl mokesčių atidėjimo už 2019 m., dabar negali gauti nedarbingumo išmokos. „Sodra“ aiškina, kad negali jos apskaičiuoti, nes laiko, kad mokesčiai už 2019 m. nesumokėti. Situacija yra absurdiška ir tokia traktuotė mus stebina. Įmonės, kurios atidėjo mokesčius, nelaikomos jų nemokėjusiomis, o štai savarankiškai dirbantiems taikomas jau kitoks principas. Taip būti negali“, – sako Socialdemokratų partijos pirmininkas G. Paluckas.

Politikas Valstybinę mokesčių inspekciją (VMI) ir „Sodrą“ ragina peržiūrėti tokius ir panašius atvejus ir kuo greičiau keisti praktiką.

Pasak G. Palucko, jeigu vykdantiems individualią veiklą žmonėms karantino metu yra leista atidėti mokesčius, šie neturėtų būti traukiami į sąrašus kaip jų nesumokėję.

„Ko vertas mokesčių atidėjimo susitarimas, jei, prireikus paslaugų, prašoma tuos mokesčius susimokėti? Paslaugų pandemijos metu reikia čia ir dabar, o ne tada, kai bus išmokėti visi atidėti mokesčiai, taigi po 2 ar 3 metų. Tokios ir panašios istorijos liudija, kad dalis dirbančiųjų savarankiškai yra diskriminuojami, nors sąžiningai mokėjo mokesčius daug metų“, – teigia G. Paluckas.

Tuo metu Seimo narė R. Budbergytė pažymi, kad įmonėms ir dirbantiesiems savarankiškai VMI ir „Sodra“ turi taikyti tuos pačius principus.

„Kuomet kalbama apie įmones, kurios susitarė dėl mokesčių atidėjimo, interpretuojama, kad jos yra atlikusios pareigą valstybei, taigi neįtraukiamos į jokius skolininkų sąrašus, joms netaikomos jokios sankcijos. Dirbantieji savarankiškai, kuriems atidėti mokesčiai, turi būti traktuojami lygiai taip pat. Antraip mokesčių atidėjimas yra tarsi meškos paslauga. Viena vertus, skolingas, kita vertus – tarsi ne“, – vertina R. Budbergytė.

„Tikėtina, kad jei būtų žinoję, jog dėl to negaus paslaugų, individualia veikla besiverčiantys asmenys nebūtų ir naudojęsi šia pagalba“, – priduria ji.

Rašyti komentarą
Komentarai (1)

matematika

kai vienas žmogus be niekieno pagalbos, nesamdydamas nei sekretorės, nei referentės, nei apskaitininkės ar kokio nors ūkio dalies vedėjo bei nesinaudojantis medicinos paslaugomis geba atlikti 12 ar daugiau visu etatu "dirbančių" žmogiukų darbus, pareigas ir net "veiklas" įskaitant ir savanloriavimą - o tai visai nesunku, jei žmogus yra baigęs, o ne prasimuliavęs bendrojo lavinimo mokyklos visą kursą ir gavęs vidurinio išsilavinimo atestatą, o ne jį nusipirkęs... taip, tokie žmonės kelia įsiūtį visų įmanomų "ofisų", uabčikų, draugijų ir neva "klubų" atstovams, kur vieną kiaušinį norėdami priešpiečiams išsivirti "dirba", triūsia apie 20 asmenų, o kur dar kiti darbai, kuriuos kažkas gi turi atlikti, pavyzdžiui, tvarkingai nusituštinti bent rytais ir savarankiškai apsišvarinti bent jau 10 kv.m plote...

SUSIJUSIOS NAUJIENOS