Tyrimas: maisto produktai brangsta jau antras mėnuo iš eilės | Diena.lt

TYRIMAS: MAISTO PRODUKTAI BRANGSTA JAU ANTRAS MĖNUO IŠ EILĖS

Pigiausių maisto produktų vidutinis krepšelis Lietuvos parduotuvėse vasarį per mėnesį pabrango 2,2 proc., ir tai jau antras brangimo mėnuo iš eilės, rodo kainų palyginimo portalo Pricer.lt fiksuojamo pigiausių maisto produktų krepšelio kainų analizė.

Pricer.lt duomenimis, praeitų metų gruodžio mėnesį pigiausių maisto produktų vidutinis krepšelis kainavo 50,47 euro. Šių metų sausį analogiškas krepšelis kainavo 50,80 euro, o vasarį - jau 51,94 euro. Taigi sausį jis buvo 0,7 proc. brangesnis nei praeitų metų gruodžio pigiausių produktų vidutinis krepšelis, kuris buvo pasiekęs mažiausią kainą per pastaruosius dvejus tyrimo metus, o vasarį - 2,2 proc. bangesnis nei sausį.

Vis dėlto šių metų vasario mėnesio vidutinis krepšelis buvo 5,7 proc. pigesnis nei praeitų metų vasario atitinkamas krepšelis, kai jis kainavo 55,05 euro.

„Norfa“ ir „Maxima“ prekybos tinklai varžosi dėl pirmos vietos pigiausių produktų krepšelio kategorijoje, skelbia Pricer.lt, tuo tarpu „Lidl“ (50,89 euro) antrą mėnesį iš eilės išlaiko trečiąją poziciją. Brangiausiai už krepšelį vasarį teko pakloti e. parduotuvėje „Barbora“ (59,43 euro).

Populiarių ir gerai žinomų Pricer.lt produktų vidutinio krepšelio kainų analizė rodo, kad po kurį laiką trukusio stabilizavimosi, o per didžiąsias metų šventes - net pigimo tendencijų, Pricer.lt sudarytas prekių ženklų vidutinis krepšelis grįžta į augimo tendenciją. Sausį vidutinis krepšelis brango 5 proc., o vasarį šis krepšelis pabrango dar 0,7 proc. ir vienu euro centu pakėlė brangiausio prekių ženklų krepšelio rekordo kartelę per visą kainų stebėjimo istoriją.

Praeitų metų gruodžio mėnesį prekių ženklų vidutinis krepšelis kainavo 36,55 euro, šių metų sausį vidutinis krepšelis kainavo 38,36 euro, o vasarį - 38,63 euro. Vasario prekių ženklų vidutinis krepšelis buvo 2,9 proc. brangesnis nei praeitų metų vasario atitinkamas krepšelis, kuris kainavo 37,53 euro.

Ypač smarkiai per mėnesį pabrango bulvės - net 34,6 proc. Vidutinė bulvių kaina Lietuvos prekybos centruose vasarį buvo 0,41 euro - tokia bulvių kaina buvo užfiksuota praeitų metų liepą, kai rinkoje pasirodė šviežios sezono pradžios bulvės.

Pasak Pricer.lt, pagrindinės priežastys, nulėmusios maisto prekių krepšelių kainų augimą, buvo sezoninis vaisių ir daržovių brangimas, akcijų kiekio ir nuolaidų mažėjimas, asortimentų pokyčiai.

Portalas www.pricer.lt kainas užfiksavo vasario 26 d. Lietuvos prekybos centruose „Maxima“, „Iki“, „Norfa“, „Rimi“, „Lidl“, internetinėje parduotuvėje „Barbora“ bei Lenkijos e-parduotuvėse „Auchandirect.pl“.

Rašyti komentarą
Komentarai (16)

anonimui

kaip galejai nezinoti kainu kai i parduotuves ejai ne maisto pirkti o paziureti i tuscias lentynas nebent tau zuvies uodega ir obuoliu sultys 3 litru slojikose buvo baisulinis asortimentas o del vaisiu 2 kart per metus pirkdavai po deze jei spedavai zaliu bananu dar buvo fainai subine valyt su laikrasciu o dzinsus meruodavaisi kaip nusikaltelis laiptineje dar fainai buvo norint tureti supersta ziguli turejai eileje stoveti min. 10 metu ir dar turejai pastoviai lenina garbinti o noredamas telika paziuret galejai nebent klausytis kokia sauni KPSS arba klausytis kaip telikas snypsia fantastiski laikai buvo URA TOVARISCI

Anonimas

Man tai juokinga.Kas nedirba brangsta.O kas dirba nesimato.Jei uzdirbi 400 500 euru.tai ka nesimato kad brangu.Ar norit pameluot kad uzdirbat gerai.Pora stuku euru kaip nieko.Nesibaru koks elektrikas ar santechnikas.Ar kompu taisytojas.Nekalbu kas uzsiima nesvariais darbeliais.O taip tik nepradekim sau meluot.Atejau pamaciau ir nusipirkau.Nebent obuoli1 ar banana 1 stkl.sulciu tai jo.Figura pataisyt.

...

Infliacija tai visuotinė VAGYSTĖ, toleruojama valdžios.
DAUGIAU KOMENTARŲ

SUSIJUSIOS NAUJIENOS