M. Navickienė: du kartus atsisakius pasiūlymo dirbti, žmogus netektų bedarbio statuso | Diena.lt

M. NAVICKIENĖ: DU KARTUS ATSISAKIUS PASIŪLYMO DIRBTI, ŽMOGUS NETEKTŲ BEDARBIO STATUSO

  • 9

Valdžia ketina pertvarkyti užimtumo sistemą skatinant bedarbius susirasti darbą. Jei Vyriausybė ir Seimas pritars, darbo neturinčiam žmogui per pusmetį du kartus atsisakius pasiūlymo dirbti, jis netektų bedarbio statuso.

„Asmeniui bedarbio statusas būtų panaikinimas, jeigu žmogus be svarbių priežasčių antrą kartą per šešis mėnesius nuo pirmo tinkamo darbo pasiūlymo pateikimo dienos jo atsisakytų“, – spaudos konferencijoje antradienį sakė socialinės apsaugos ir darbo ministrė M. Navickienė.

„Dabar Užimtumo tarnyboje registruoti bedarbiai kartais darbo ieško 10 metų ir ilgiau“, – pridūrė ministrė.

Pasak M. Navickienės, svarbiausias pertvarkos tikslas yra atskirti pasirengusius ir nepasirengusius dirbti asmenis – išsiaiškinti, ar žmogus neranda darbo, nes turi įvairių problemų ir jam reikia papildomos pagalbos, ar jis nenori dirbti oficialiai, nes dirba šešėlyje.

Dabar Užimtumo tarnyboje registruoti bedarbiai kartais darbo ieško 10 metų ir ilgiau.

„Norime, kad įvyktų atskyrimas tų žmonių, kuriems yra reikalingos paslaugos, ir tų, kurie piktnaudžiauja nemokėdami mokesčių“, – kalbėjo ministrė.

„Tie žmonės, kurie bus identifikuoti kaip dirbantys šešėlyje, jie bus braukiami iš Užimtumo tarnybos sąrašų nedelsiant ir nebegalės gauti sveikatos draudimo ir su tuo susijusių paslaugų“, – pabrėžė ji.

Pasak viceministro Vytauto Šilinsko, pirmą pusmetį nedirbančiam žmogui būtų siūlomas darbas, atitinkantis jo kvalifikaciją bei darbo patirtį, o nuo septinto mėnesio – bet koks darbas, atitinkantis jo sveikatos būklę. 

„Kai sukanka šeši mėnesiai, atsiranda galimybė pritaikyti šią sankciją, tačiau tikrai mokytojui iškart nebus siūlomas valytojo darbas, labiau tai argumentas aktyvinti darbo paiešką“, – sakė viceministras.

Socialinės apsaugos ir darbo ministerija pabrėžia, kad bedarbio statuso netekęs žmogus bus draudžiamas sveikatos draudimu valstybės lėšomis.

26 proc. visų šiuo metu registruotų bedarbių (72 tūkst.) yra ilgalaikiai, iš kurių daugiau kaip 6 proc. (4,5 tūkst.) apskritai nėra dirbę, o virš 27 proc. (beveik 20 tūkst.) yra nedirbę ilgiau nei dvejus metus, teigia ministerija. 

Ji inicijuoja atitinkamas Užimtumo ir kitų įstatymų pataisas. Jas ministerija derina su socialiniais partneriais ir ketina teikti Vyriausybei bei Seimui.

Lapkričio pradžioje šalyje buvo 189,8 tūkst. darbo neturinčių asmenų, iš jų 23 tūkst. per mėnesį suteiktas bedarbio statusas.

Rašyti komentarą
Komentarai (9)

Gille

O kokios sankcijos darbdaviui, kuris nepriima, pagal uzimtumo tarnybos rekomendacija

Labai gerai daro

Butu gerai kad jiems maksimum 3 menesiai pasalpa duotu. Nerandi per tiek laiko, iki darba koki siulo. Paprasta. Atejo laikas apsivalyti nuo pasalpiniu. Pasalpas turi gauti tik tie, kam ju reikia, o ne neissilavine nenorintys dirbti tinginiai. Uztenka našarniku,

KODĖL

pabegeliai nedirba, bet gyvena
DAUGIAU KOMENTARŲ

SUSIJUSIOS NAUJIENOS