V. Blinkevičiūtė apie padidėjusias elektros ir dujų kainas: kam reikalinga tokia Vyriausybė | Diena.lt

V. BLINKEVIČIŪTĖ APIE PADIDĖJUSIAS ELEKTROS IR DUJŲ KAINAS: KAM REIKALINGA TOKIA VYRIAUSYBĖ

Nuo liepos įsigaliojant didesnėms elektros ir dujų kainoms, opozicinės Socialdemokratų partijos lyderė Vilija Blinkevičiūtė sako nematanti jokių Vyriausybės veiksmų, kad būtų sumažintos šio pokyčio socialinės pasekmės.

Politikė taip pat teigia, kad Vyriausybė nepasinaudojo galimybe daryti įtaką reguliuojamai kainos daliai, ir perspėja, kad paaugusios energijos kainos „dar labiau įsuks kainų didinimo karuselę“.

„Matau, kad valdantieji sukasi toje karuselėje ir šypsosi: didesnės kainos – daugiau mokesčių gyventojai sumokės į biudžetą. Tik tokia karuselė turi vieną trūkumą. Ir besisukančius joje, ir stovinčius šalia jos, anksčiau ar vėliau pradeda pykinti.

Vyriausybė negali įsikišti į kainų reguliavimą? Kainų augimas nuo Vyriausybės nepriklauso, ir ji į tą procesą nesikiš? Tai kam tokia Vyriausybė reikalinga, pakanka Statistikos departamento“, – sako V. Blinkevičiūtė.

Tai kam tokia Vyriausybė reikalinga, pakanka Statistikos departamento.

Socialdemokratų lyderės teigimu, Vyriausybės rankose yra instrumentų, kaip galima būtų mažinti energijos kainas, tačiau, jos žodžiais, apsispręsta „nedaryti nieko“.

„Vyriausybė žinojo ir matė, kokie procesai vyksta rinkose. Matė, kad brangsta žaliavos. Ir nesiėmė jokių veiksmų, net laikinų, kurie bent kiek pagelbėtų šioje situacijoje. Elgtasi priešingai: skambėjo ciniški pareiškimai, kad nieko negalima padaryti. O būtų galima kalbėti kad ir apie valstybinių įmonių pelningumo peržiūrą – štai valstybės valdomos įmonės „Ignitis“ grupės pelnas pernai augo beveik tris kartus ir siekė 170 mln. eurų“, – teigia V. Blinkevičiūtė.

Politikė laikosi nuomonės, kad valstybinės įmonės turėtų siekti ne pelno, o teikti kokybiškas paslaugas gyventojams už mažiausią įmanomą kainą.

„Valstybinės įmonės negali piktnaudžiauti padėtimi rinkoje. Negali didinti pelnų visų vartotojų sąskaita jiems keldami kainas. Ir čia yra Vyriausybės užduotis neleisti valstybės įmonėms elgtis lyg privačioms bendrovėms. Bet vėlgi, nematome jokių veiksmų. Už tą neveiklumą dabar sumokės visi vartotojai.

Aiškinama, kad augant kainoms, auga ir žmonių pajamos. Esą vidutiniškai atlyginimai sparčiai didėja. Bet tai yra tik gražiai auksiukais papudruota viena medalio pusė. Kita pusė – kur kas tamsesnė: nemažai daliai žmonių pajamos nedidėjo, o dalis per pandemiją tas pajamas ir prarado. Kol kas veiksmų, kaip didinti mažiausiai uždirbančiųjų gyventojų pajamas, taip pat nematome“, – vertina V. Blinkevičiūtė.

Nuo liepos 1 d. daugumai vartotojų brangs elektra ir dujos. Vidutiniškai elektros brangimas sieks apie 8 proc., o dujų – 26–50 proc., yra paskelbusi Valstybinė energetikos reguliavimo taryba (VERT).

Premjerė Ingrida Šimonytė, komentuodama VERT sprendimą yra sakiusi, kad Vyriausybė į kainų nustatymą nesikiša.

Rašyti komentarą
Komentarai (11)

Viktorija

Manau,kad gerb.V.Blinkevičiūtė pakeitusi dabartinę premjerę I.Šimonytę ,dirbtų ir elgtųsi daug protingiau,ir žmonės jaustųsi daug saugesni žinodami ir tikėdami,kad valdžia nebus abejinga ir nepriiminės tik valdžiai naudingų sprendimų.

Taip

Karantino metu ir visada energetikai gyvena gerai,jiems niekas nesvarbu , svarbų savos kišenės.Manau turėtų įsikišti seimas ir neleisti savivaliauti Lietuvoje.Kažkodel visada kaip kainos mažeja biržoje, niekada jos nemažeja Lietuvoje.Jue nenukentejo pandemijis metu,atvirkščiai ,turtejo.Nes žmonės kurie sildosi dujomis buvo priversti sedeti namuose karantino metu ir sildytis , todėl teko dujų,elektros sunaudoti dvigubai.Tačiau uždirbti nesitikėkite daugiau ,karantinui pasibaigus sunaudos per puse ir dujų ,ir elektros mažiau.Tokios prognozės.

užstrigusi Blinkevičiutė Briuselyje,

tik dabar p r a r e g ė j o , jog socdemai b e p r a s m i a i remia NEĮGALIĄ IŠKRYPĖLIŲ vyriausybę
DAUGIAU KOMENTARŲ

SUSIJUSIOS NAUJIENOS