V. Vasiliauskas: euro zonos eksporto statistika nėra pozityviai nuteikianti | Diena.lt

V. VASILIAUSKAS: EURO ZONOS EKSPORTO STATISTIKA NĖRA POZITYVIAI NUTEIKIANTI

Lietuvos banko valdybos pirmininkas Vitas Vasiliauskas sako, kad Vokietijos ekonomika po trečiojo ketvirčio parodė tam tikrus atsigavimo ženklus.

„Trečio ketvirčio duomenys buvo geresni nei tikėtasi, kalbant apie Vokietiją. Pažiūrėsime, koks bus metų rezultatas, bet paskutiniai vokiečių verslo lūkesčių rodikliai irgi yra pozityvūs. Nėra blogai. Aišku, klausimas yra dėl Prancūzijos streikų. (...) Jeigu prisiminsime streikus dėl pensijų 1995 m., neigiama įtaka tų streikų bendram BVP buvo 0,2 proc.“, – į Eltos klausimą atsakė V. Vasiliauskas.

Vis dėlto, anot Lietuvos banko valdybos pirmininko, bendrai euro zonos užsienio eksporto statistika nuteikia pesimistiškai.

„Dėl ekonominės situacijos euro zonoje šioks toks stabilizavimas yra, bet didžiausia rizika yra susijusi su išorine paklausa, eksportu į išorę, nes ten, kaip mes matome, eksporto užsakymų statistika nėra pozityviai nuteikianti“, – teigė V. Vasiliauskas.

Kaip ELTA jau rašė, spalį padidėjo atidžiai stebimas Vokietijos prekybos pertekliaus rodiklis – pirmadienį paskelbti oficialūs duomenys rodo, kad šalies eksportas nepasidavė pasaulyje juntamoms įtampoms.

Statistikos biuro „Destatis“ duomenimis, užsienyje parduotų prekių vertė 20,6 mlrd. eurų persvėrė importo vertę. Eksportas kas mėnesį augo 1,2 proc., iki 119,5 mlrd. eurų, o importas siekė 98 mlrd. eurų.

Šie prekybos pertekliaus padidėjimo duomenys prieštarauja spalį užfiksuotam kas mėnesį smukusiam pramonės gamybos rodikliui.

Rašyti komentarą
Komentarai (10)

Anonimas

Ateina jums galas su.pis.ti burzujai. Stipk Euro Sajunga. Stipk kapitalizme, Stipk Sorosini maksime. Stipkit NATO banditai. Buk sveikas Naujas Pasauli. Bukit sveikos naujos Imperijos. Buk sveikas laisvas tradicinis zmogau su tradicine vyro ir moters seima. Buk sveikas pasauli su tradicine senaja zmoniu religija

Edis

Jeigu viskas taip auga o kodel nepakelia pensiju gal perka metalo lauza is uzsienio. (Gal V.Vasiliauskas pakomentuos?)

Vycka

Kada tą lietuvos priešą velniai pasiims?
DAUGIAU KOMENTARŲ

SUSIJUSIOS NAUJIENOS