Verslo prievaizdų armija nemažės Pereiti į pagrindinį turinį

Verslo prievaizdų armija nemažės

2010-10-01 23:59
Nesėkmė: R.Šimašius pripažįsta, kad užmojai sumažinti verslo prižiūrėtojų skaičių buvo per daug drąsūs.
Nesėkmė: R.Šimašius pripažįsta, kad užmojai sumažinti verslo prižiūrėtojų skaičių buvo per daug drąsūs. / Roberto Dačkaus (Fotodiena) nuotr.

Šiandien ant teisingumo ir ūkio ministrų stalų turėtų gulti ataskaita, kaip verslą kontroliuojančių įstaigų veiklą padaryti efektyvesnę. Pažadai sumažinti prievaizdų armiją jau pamiršti.

Įstaigų nejungs

Spalio 1-ąją specialiai sukurta komisija, vadovaujama ūkio viceministro Rimanto Žyliaus, pateiks išvadas ir rekomendacijas dėl institucijų atliekamų priežiūros funkcijų optimizavimo.

"Anonsuodamas, kas bus tose išvadose, galiu pasakyti, kad yra įvairių pastebėjimų, tiek apie nedideles pergales, tiek dėl užklimpimų", – dienraščiui sakė teisingumo ministras Remigijus Šimašius.

Vos pradėjus verslą kontroliuojančių įstaigų pertvarką buvo kalbama apie ketinimus sumažinti tokių įstaigų skaičių. Tačiau dabar pertvarkos eigą kontroliuojantys ministrai pripažįsta, kad sujungti ar naikinti verslą kontroliuojančių įstaigų neskubės.

"Labiau akcentuojamas ne institucijų jungimas, o tinkamas jų darbo koordinavimas. Jei tai bus galima pasiekti nejungiant institucijų, institucijų jungimo klausimas bus ne toks aktualus", – sakė R.Šimašius.

Jis patvirtino, kad nuo reformos pradžios iki dabar verslą kontroliuojančių įstaigų nesumažėjo.

Bauginančios išvados

Ministro teigimu, dabar svarbiausia pasiekti, kad į devynias grupes suskirstytos skirtingos kontroliuojančios institucijos pradėtų koordinuoti veiksmus arba vykdytų bendrus patikrinimus.

"Tačiau yra ir bauginančių išvadų. Kai kuriais atvejais kyla klausimas, ar bendri patikrinimai tinkamai suvokiami? Kitais atvejais verslininkai gali būti išgąsdinti pernelyg didelių jungtinių pajėgų. Užduotis buvo ta, kad iš jokio verslininko kas mėnesį nebūtų reikalaujama atlikti panašių procedūrų ar pateikti tų pačių dokumentų, nes tikrinti ateina vis kita institucija. Deja, kol kas pasakyti, kad patikrinimai eina ta linkme, būtų per drąsu", – kalbėjo R.Šimašius.

Teigiami pokyčiai

"Teigiamų pokyčių pradžia yra", – nenuleido rankų ministras. Pirmasis realus pokytis vykdant verslą kontroliuojančių įstaigų pertvarką – birželį priimti ir nuo kitų metų įsigaliosiantys Viešojo administravimo įstatymo pakeitimai, pagal kuriuos keisis daugelio kontroliuojančių institucijų veiklos metodai.

Kalbėdamas apie tai, kokius pokyčius realiai pajus verslas kitąmet, ministras minėjo didesnį planinių patikrinimų skaičių. "Tai reiškia, kad bus išankstinė informacija, kada ateis kontroliuojanti institucija, ir bus galima pasiruošti. Pats tikrinimas bus panašesnis į konsultavimą, o ne policininko atėjimą rinkti įkalčių", – žadėjo pertvarkos entuziastas.

Apskritai, anot jo, bus siekiama, kad kontroliuojančių įstaigų veikla pirmiausia būtų orientuota į konsultavimą, o ne baudų skyrimą. "Kai kuriose institucijose jau dabar išrašomų baudų skaičius sumažėjo dukart", – sakė pašnekovas.

Kontrolieriai bus įpareigoti naujam verslui pirmaisiais veiklos metais neskirti baudų, jei pažeidimai nepiktybiniai.

Pavienės iniciatyvos

Kol kas paskelbta vos apie du bandymus sujungti verslą kontroliuojančias įstaigas. Vienas jų – Energetikos ministerijos siūlymas kurti Infrastruktūrų reguliavimo tarnybą ir į ją sujungti tris įstaigas: Valstybinę kainų ir energetikos kontrolės komisiją, Energetikos inspekciją ir Ryšių reguliavimo tarnybą. Vyriausybė jau pritarė šiam siūlymui ir dabar teliko sulaukti Seimo sprendimo.

Kitas siūlymas atėjo iš R.Šimašiaus. Tai – metrologijos sistemos veiklos pertvarka. Valstybinė metrologijos tarnyba šįmet perduota valdyti Ūkio ministerijai, o Lietuvos metrologijos inspekciją žadėta jungti su Valstybine ne maisto produktų inspekcija.

Naujausi komentarai

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.
Atšaukti
Komentarų nėra

Daugiau naujienų