Vilnius prašo lėšų studijai, kuri įvertintų galimą Astravo AE taršos poveikį požeminiams vandenims | Diena.lt

VILNIUS PRAŠO LĖŠŲ STUDIJAI, KURI ĮVERTINTŲ GALIMĄ ASTRAVO AE TARŠOS POVEIKĮ POŽEMINIAMS VANDENIMS

  • 2

Vilniaus miesto vicemeras Valdas Benkunskas kreipėsi į Vidaus reikalų ministeriją su prašymu skirti lėšų galimybių studijai, kuri įvertintų Neries upės užteršimo riziką ir radiacinės taršos poveikį požeminiams vandenims Astravo atominės elektrinės (AE) avarijos atveju.

Pasak V. Benkunsko, kalbant apie padarinių valdymą Astravo AE atveju, geriamojo vandens tiekimo gyventojams užtikrinimas kol kas yra silpniausia grandis.

„Nemažai resursų skirta trumpojo laikotarpio priemonėms ir pasiruošimui, tačiau į tokias sritis kaip vandentvarka, kurios, tikėtina, būtų smarkiai paveiktos ilguoju periodu, ankstesnioji Vyriausybė neinvestavo, todėl kreipiausi į dabartinės Vidaus reikalų ministerijos vadovybę su prašymu padėti išspręsti mokslinių tyrimų trūkumą apie galimos radiacinės taršos plitimą Neries upe“, – pranešime sako V. Benkunskas.

Jis akcentuoja, kad, nepaisant visų Lietuvos institucijų ir tarptautinės bendruomenės pastangų sustabdyti elektrinės projektą, Baltarusijos nepaprastųjų situacijų ministerijos Branduolinės ir radiacinės saugos departamentas skelbia, kad balandžio–gegužės mėnesiais planuojama pradėti pramoniniu būdu eksploatuoti pirmąjį Astravo atominės elektrinės reaktorių.

Kaip nurodo savivaldybė, pirminiais tyrimais, avarijos jėgainėje atveju užterštas Neries vanduo, kuriuo aušinamas reaktorius, į pirmąsias Vilniaus naudojamas vandenvietes patektų po 10–12 valandos, o vėliau užterštų ir kitus gręžinius ne tik sostinėje, bet ir kitose gyvenvietėse. Numatyta, kad Neries upės radiacinės taršos atveju, būtų būtina keisti Vilniaus miesto geriamojo vandens tiekimo schemą ir vandens tiekimo teritorijų ribas bei padidinti vandens tiekimą iš vandenviečių, kurios nepatenka į Neries upės baseiną. 

Rašyti komentarą
Komentarai (2)

Kreivas veidrodis

Kai buvo neteisėtai sumažinta jau išžvalgyta viena Vokės vandenvietė, dėl vienos naujos gamyklos Pagiriuose statybų, tos pačios institucijos tyliai tyliai tvirtino, kad Vilniui vandens pakaks. Nors Pagirių gyventojai, apie Astravo elektrinės galimą įtaką Vilniaus vandens sistemai ir būtinybę užtikrinti atsarginius išteklius, skelbė tiek spaudai, tiek ir atsakingoms institucijoms. Dabar gi šios institucijos garsiai šaukia, kad reikia naujų vandenviečių. Paradoksali situacija...

Anonimas

o ko tokiu tyrimu nedare kada Ignalinoj ae veike, juk ten ezere pasitaikydavo zuvu dvigalviu

SUSIJUSIOS NAUJIENOS