VMI: daugiau nei 1,35 mln. gyventojų sėkmingai deklaravo pajamas | Diena.lt

VMI: DAUGIAU NEI 1,35 MLN. GYVENTOJŲ SĖKMINGAI DEKLARAVO PAJAMAS

  • 0

Valstybinė mokesčių inspekcija (VMI) informuoja, kad pasibaigus pirmajam visiškai nuotoliniam pajamų deklaravimo procesui nuo metų pradžios daugiau nei 1,35 mln. gyventojų laiku pateikė pajamų mokesčio deklaracijas, iš jų 87 proc. tai padarė savarankiškai, padedami vedlio. Taip pat 78 tūkst. gyventojų deklaravo turimą turtą, o 486 tūkst. skyrė dalį sumokėto GPM paramai.

VMI Mokestinių prievolių departamento direktorė Stasė Aliukonytė-Šnirienė teigia, kad iki šios dienos 491 tūkst. gyventojų jau pervesta 129 mln. eurų, o tai yra 46 mln. eurų daugiau nei pasibaigus praėjusių metų deklaravimui.

VMI atstovė atkreipia dėmesį, kad taip pat rekordiškai daug gyventojų šiais metais pasinaudojo GPM lengvatomis – daugiau nei 1 mln. žmonių deklaravo 261 mln. eurų grąžintiną GPM sumą. Pažymima, kad VMI jau patikrino 46 tūkst. pajamų mokesčio deklaracijų su deklaruota GPM permoka, iš kurių 24 proc. (apie 11 tūkst.) nustatyti neatitikimai su VMI turimais duomenimis, todėl paprašyta patikslinti deklaracijas. Visos GPM permokos, kurios susidarė tinkamai pajamas deklaravusiems asmenims, bus grąžintos iki liepos 31 d. Taip pat 213 tūkst. gyventojų deklaravo 228 mln. eurų mokėtiną GPM sumą.

Už 2020 m. pajamas turėjo deklaruoti 267 tūkst. individualią veiklą vykdančių gyventojų, iš kurių 225 tūkst. (84 proc.) šią pareigą atliko lauku. Iki gegužės 3 d. jie deklaravo 61 mln. eurų mokėtino gyventojų pajamų mokesčio. Dėl einamų pareigų turto deklaracijas pateikė 78 tūkst. (85 proc.) valstybės tarnautojų ir jų šeimos narių.

Kaip ir kasmet, VMI duomenimis, didžiausia dalis gyventojų GPM permokas susigrąžins už gyvybės draudimo įmokas – 269 tūkst. gyventojų deklaravo grąžintiną 41 mln. eurų GPM sumą, taip pat už būsto kreditą 48 tūkst. gyventojų – 3,6 mln. eurų bei 43 tūkst. pateikė deklaracijas su 11 mln. grąžintinu GPM už studijų išlaidas. VMI duomenimis, 83 proc. gyventojų, galėjusių pasinaudoti GPM lengvatomis, tai padarė.

Pažymėtina, kad ir GPM lengvatomis už automobilio, būsto remonto ir auklių paslaugas pasinaudojo 26 tūkst. žmonių, kurie deklaravo 3,7 mln. eurų grąžintino GPM mokesčio.

Rašyti komentarą
Komentarai (0)

SUSIJUSIOS NAUJIENOS