Ministrų kabinetui pritarus konkursą skelbs Valstybinė energetikos reguliavimo taryba (VERT), kuri penktadienį turėtų dėl to priimti galutinį sprendimą.
„VERT penktadienį posėdyje atnaujins šio konkurso sąlygas, kuriose yra nustatomi tam tikri terminai, pavyzdžiui, dokumentų pateikimo, registracijos, paklausimų teikimo apie konkurso sąlygas“, – BNS pranešė VERT.
Naujo konkurso dalyviai galės pretenduoti į valstybės skatinimą atnaujintomis sąlygomis, kurioms Seimas pritarė gegužės viduryje.
Pagal jas sandorio kaina bus perskaičiuojama kasmet 8 metus pradedant skaičiuoti nuo laimėtojo paskelbimo dienos, indeksuojant sandorio kainą ir praėjusių metų Lietuvos vidutinį metinį elektros kainų pokytį biržoje dėl infliacijos, pranešė Energetikos ministerija.
Be to, vartotojai finansiškai prisidėti prie parko galėtų tik tada, kai jis faktiškai pradės gaminti elektrą – tai yra apie 2033 metus.
Vartotojai finansiškai prisidėti prie parko galėtų tik tada, kai jis faktiškai pradės gaminti elektrą – tai yra apie 2033 metus.
Konkurso sąlygos užtikrina vienodas sąlygas jūros ir sausumos parkų vystytojams – atsisakoma jūros parko elektros persiuntimo pirmumo teisės prieš sausumos vėjo ir saulės elektrines. Taip pat numatyta galimybė konkurso laimėtojo sumokėtą pelno mokestį skirti viešuosius interesus atitinkančioms paslaugoms finansuoti.
Konkursas įvyks, jei jame dalyvaus bent du dalyviai, o jų registracija ir dokumentų pateikimas vyks iki rugsėjo 8 dienos.
BNS anksčiau rašė, jog energetikos ministras Žygimantas Vaičiūnas yra sakęs, kad tikslas yra, jog konkurse dalyvautų bent du–trys dalyviai, o nauja aukciono tvarka „gerina situaciją vartotojams“.
Pirmą kartą paskelbtame antrojo parko aukcione pernai nesulaukus minimalaus dviejų dalyvių skaičiaus, Seimas buvo supaprastinęs konkurso sąlygas, leidžiant dalyvauti tik vienam pretendentui.
Šiemet sausį Vyriausybė leido laikinai stabdyti pernai lapkritį pakartotinai paskelbtą milijardinės vertės antrąjį vėjo parko Baltijos jūroje vystytojo konkursą. Stabdyti aukcioną bei peržiūrėti jo sąlygas nuspręsta siekiant, jog būsimo parko įtaka elektros kainoms būtų kuo mažesnė.
(be temos)
(be temos)