Ministrų kabinetas trečiadienį pritarė tokiai Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos (SADM) išvadai Seimui.
Pasak SADM, ministerija pati dar Seimo pavasario sesijoje pateiks platesnius nedarbo draudimo sistemos pokyčius.
Ministrė Inga Ruginienė yra minėjusi, jog ikipensinio amžiaus žmonėms nedarbo išmokas SADM siūlys ilginti būtent iki 15 mėnesių, anksčiau rašė BNS.
„Siūloma pritarti įstatymo projekto (...) siekiui didinti vyresnio amžiaus bedarbių socialines garantijas nedarbo atveju, tačiau pasiūlyti Seimui projekto nesvarstyti, nes Vyriausybė (...) Seimui 2025 metų pavasario sesijoje pateiks sisteminius pasiūlymus dėl nedarbo socialinio draudimo išmokų skyrimo ir mokėjimo teisinio reguliavimo tobulinimo“, – teigia ministerija.
Ankstesnės Seimo kadencijos Demokratų sąjungos „Vardan Lietuvos“ frakcija pasiūlė nedarbo išmokos mokėjimą bedarbiams, kuriems iki pensinio amžiaus liko mažiau kaip penkeri metai, tačiau jiems nepaskirta išankstinė pensija, pratęsti dar pusmečiui, iki 15 mėnesių.
Dabar jos mokamos ilgiausiai devynis mėnesius.
Pasak pataisų autorių, vyresniems bedarbiams sunku grįžti į darbo rinką dėl kvalifikacijos ar motyvacijos trūkumo, sveikatos problemų, darbdavių nepasitikėjimo ir pan., todėl „jiems reikia didesnių socialinių garantijų, daugiau dėmesio ir pagalbos“.
I. Ruginienė dar yra sakiusi, jog taip pat kartu su šiuo pakeitimu bus siūlomi saugikliai, siekiant išvengti tyčinio naudojimosi nauja tvarka.
Ministrė yra sakiusi, kad įstatymo pataisų projektas Seimui bus pateiktas pavasario sesijoje ir priimtas iki šių metų vasaros.
„Sodros“ duomenimis, vidutinė nedarbo išmoka 2024 metų gruodį siekė 595 eurus – 12 proc. daugiau nei prieš metus, o ją gavo 83,2 tūkst. žmonių – 5,1 tūkst. daugiau.
Vidutines pajamas uždirbusiam žmogui pirmais mėnesiais išmoka kompensavo 78 proc. jo atlyginimo.
Naujausi komentarai