Draudžiant nemokamai dalyti plastiko maišelius, Vyriausybė siūlo numatyti alternatyvas | Diena.lt

DRAUDŽIANT NEMOKAMAI DALYTI PLASTIKO MAIŠELIUS, VYRIAUSYBĖ SIŪLO NUMATYTI ALTERNATYVAS

  • 7

Vyriausybė trečiadienį pritarė Seimo narių siūlymui prekybininkams uždrausti nemokamai dalyti labai lengvus plastiko maišelius, tačiau projektą siūlo tobulinti.

Anot Aplinkos ministerijos, turėtų būti numatytos kitos alternatyvos, kokius maišelius ar kitas pakavimo priemones pirkėjai galėtų nemokamai rinktis sveriamiems produktams supakuoti.

„Nesudarius pirkėjams prekių ar produktų pardavimo vietose galimybių rinktis sveriamiems produktams pakuoti kitų alternatyvų, (...) siūlomas draudimas (...) gali nulemti prekių, įskaitant būtiniausius maisto produktus, krepšelio pabrangimą dėl prievolės susimokėti už kiekvieną labai lengvą plastikinį pirkinių maišelį“, – nurodo ministerija.

Anot jos, taip pat turėtų būti nustatyta tokio draudimo išimtis sveriamiems šviežios mėsos ir žuvies produktams, nesant tyrimais pagrįstų kitų alternatyvių pakuočių, kurios užtikrintų šių maisto produktų saugą ir higieną.

Ministerija taip pat siūlo pritarti kito siūlymo tikslui – uždrausti prekiauti kosmetikos gaminiais su mikroplastikais, naudojamais valymui, šveitimui ar siekiant estetinio efekto. Tačiau Seimui siūloma projekto nesvarstyti, nes Europos Komisija rengia pasiūlymą iš dalies keisti visoje ES ribojamų medžiagų sąrašą. Be to, nacionaliniais teisės aktais kosmetikos gaminių medžiagų apribojimai nenustatomi.

Siūloma pritarti ir kito siūlymo tikslui – įpareigoti pakuočių gamintojus ir importuotojus privalomai ženklinti biologiškai skaidaus plastiko pakuotes ir turėti sertifikatą, tačiau siūloma Seimui jo nesvarstyti. Teigiama, jog siūlymas nesuderinamas su ES reguliavimu ir laikytinas laisvo prekių judėjimo suvaržymu.

Be to, EK peržiūri direktyvą dėl pakuočių ir jų atliekų – liepą bus pateiktas pasiūlymas, apimsiantis ir nuostatas dėl biologiškai skaidaus plastiko pakuočių ir labai lengvų maišelių.

Rašyti komentarą
Komentarai (7)

jooo

Kuo toliau tuo durniau.. tie maiseliai naudojemi kaip butinybe-ipakuoti preke, jau ir taip prekybininkai durniuoja ir daugeli prekiu pakuoja i plasmasines dezutes-pakuotes, kurios tikrai yra blogiau uz maiselius

Anonimas

Isradineja dvirati. Ne uzdrausti, o priversti pakeisti i celiuliozinius maiselius, kurie patys suyra po laiko.

fas fas

nuo siol prekes vyniosit i kopustu lapus
DAUGIAU KOMENTARŲ

SUSIJUSIOS NAUJIENOS