„Belorus“ sanatorijai nepavyko panaikinti priverstinio turto įkeitimo | Diena.lt

„BELORUS“ SANATORIJAI NEPAVYKO PANAIKINTI PRIVERSTINIO TURTO ĮKEITIMO

  • 5

Baltarusijos valdomai Druskininkų sanatorijai „Belorus“ nepavyko panaikinti „Sodros“ sprendimo dėl priverstinio sanatorijos turto įkeitimo, taip užtikrinant jos skolos „Sodrai“ grąžinimą.

Regionų apygardos administracinio teismo Kauno rūmai lapkričio 11 dieną atmetė „Belorus“ skundą – sanatorija prašė panaikinti šiemet balandį priimtą sprendimą dėl priverstinio 65,5 tūkst. eurų vertės jos turto įkeitimo. Įmonės skola „Sodrai“ balandį siekė 145,6 tūkst. eurų.

„Belorus“ teigimu, „Sodros“ sprendimas priverstinai įkeisti turtą yra neteisėtas – jis priimtas remiantis esą neteisėtu Valstybinės mokesčių inspekcijos (VMI) sprendimu išbraukti „Belorus“ iš įmonių, kurioms taikomos mokestinės pagalbos priemonės, sąrašo.

Dėl VMI sprendimo dar vyksta ginčas Vilniaus apygardos administraciniame teisme.

„Belorus“ taip pat nurodė, kad socialinio draudimo įmokų nemokėjimas susijęs tik su tuo, kad „Swedbank“ buvo įšaldęs jos lėšas, o sanatorija šiuo metu deda visas pastangas, kad galėtų atsiskaityti su valstybės biudžetu ir „Sodra“.

Teismas su šiais „Belorus“ teiginiais nesutiko ir pažymėjo, kad sprendimas dėl priverstinio turto įkeitimo ir VMI sprendimas dėl sanatorijos išbraukimo iš sąrašo yra savarankiški administraciniai aktai, nedarantys įtakos jų priėmimui ir nelemiantys jų neteisėtumo.

„Įtraukimas į VMI Juridinių asmenų, kuriems taikomos mokestinės pagalbos priemonės dėl COVID-19, sąrašus suteikia teisę verslo subjektams į tam tikras teisės aktuose nustatytas mokestines lengvatas, tačiau tai nedraudžia taikyti skolos išieškojimo užtikrinimo priemonių, be kita ko, ir priverstinio įkeitimo, kuris buvo teisėtai pritaikytas skundžiamu sprendimu“, – rašoma teismo nutartyje.

Joje taip pat pažymime, kad „Belorus“ nėra pateikusi „Sodrai“ prašymo suteikti lengvatų, kurios gali būti taikomos nuo karantino nukentėjusioms įmonėms.

Teismo sprendimas per 30 dienų gali būti skundžiamas Lietuvos vyriausiajam administraciniam teismui.

„Belorus“, be to, kitame teisme nepavyko pasiekti, kad „Swedbank“ veiksmai, kai bankas areštavo sanatorijos sąskaitas, būtų pripažinti neteisėtais. Vilniaus apygardos teismas (VAT) lapkričio pradžioje atmetė „Belorus“ skundą ir nutraukė bylą.

VAT teigimu, rugpjūčio pabaigoje „Belorus“ sąskaitos „Swedbanke“ buvo uždarytos, todėl tarp šalių nebeliko ginčo, o disponavimo lėšomis klausimą jos išsprendė ne teismo tvarka.

Sanatorijos sąskaitas „Swedbank“ įšaldė pernai gruodį, motyvuodamas ES įvestomis sankcijomis.

„Belorus“ iki birželio vidurio priklausė Baltarusijos prezidento reikalų valdybai. Jai vadovavo į ES sankcijų sąrašus daugiau nei prieš dešimtmetį įtrauktas Viktoras Šeimanas, tačiau birželio viduryje jis išėjo į pensiją.

ES 2020 metų pabaigoje įvedė sankcijas Vyriausiajai ūkio valdybai (GHU), kuri yra tiesiogiai pavaldi Baltarusijos prezidento reikalų valdybai.

Tačiau birželio viduryje sanatorija Aliaksandro Lukašenkos įsakymu buvo perduota Baltarusijos visuomenės sveikatingumo ir sanatorinio-kurortinio gydymo respublikiniam centrui, rodo Registrų centro duomenys.

Rašyti komentarą
Komentarai (5)

Vidmantas

Anūko nurodymu buvo uždaryta Baltarusijos sanatorija, tai tegul iš savo milijonų sumoka visas sankcijas ir skolas.

konservatliberalai d ž i a u g i a s i

jog DRUSKININKŲ gyventojai v a r g s t a , kuriuos į VARGĄ į t r a u k ė kvaili ir piktybiški konservatorių užsienio ministro G. LANDSBERGIO veiksmai.

Nonsensas

Seniai tą vatnykų irštva reikėjo išvaikyti,jie mums migrantus ir atomą vaikams o mes juos gydome...
DAUGIAU KOMENTARŲ

SUSIJUSIOS NAUJIENOS