D. Vedrickas: VPT išvadą dėl Nacionalinio stadiono projekto skelbs ketvirtadienį | Diena.lt

D. VEDRICKAS: VPT IŠVADĄ DĖL NACIONALINIO STADIONO PROJEKTO SKELBS KETVIRTADIENĮ

Išvadą dėl Nacionalinio stadiono koncesijos sutarties projekto Viešųjų pirkimų tarnyba (VPT) paskelbs ketvirtadienį, sako jos vadovas.

„Išvada tarnybos planuojama rytoj, pirmoje dienos pusėje. Šiandien (...) jokios tarnybos pozicijos tikrai neturėsime“, – trečiadienį Seimo Audito komitete teigė Darius Vedrickas.

VPT atstovė Evelina Butkutė-Lazdauskienė BNS patvirtino, kad spaudos konferencija rengiama ketvirtadienį 10 val.    

Pasak D. Vedricko, VPT dar derina galutines išvados formuluotes.

„Klausimas yra kompleksiškas, sisteminis, didelės apimties (...). Norime viską detaliai, smulkmeniškai įvertinti, kad vėliau tarnybos pozicija nebūtų kvestionuojama arba keliami tam tikri nepagrįsti klausimai“, – kalbėjo VPT vadovas.

„Esmė, kad VPT išvada būtų pagrįsta, argumentuota ir nekiltų jokių klausimų“, – teigė D. Vedrickas.

BNS žiniomis, daugiausia klausimų tarnybai kilo dėl projekto darbų indeksavimo. 

Esmė, kad VPT išvada būtų pagrįsta, argumentuota ir nekiltų jokių klausimų.

 

D. Vedrickas anksčiau yra teigęs, jog VPT vertina statybų kainos indeksavimą, papildomus darbus, numačius įrengti papildomai 3 tūkst. vietų ir areną, pakeistą mokėjimų grafiką.

Vilniaus miesto taryba vasario pabaigoje pritarė daugiafunkcio komplekso su nacionaliniu stadionu statybos koncesijos sutarties pakeitimams, indeksuojant projekto kainą bei jį kiek išplečiant.  

Komplekso statybos kaina indeksuojama 40,4 proc., iš jų savivaldybė ir Vyriausybė turėtų padengti apie 28,7 proc., o likusią dalį – 11,6 proc. (apie 9,5 mln. eurų be PVM) – iš investicijų bendrovės „BaltCap“ projekto koncesininko funkcijas perimanti nekilnojamojo turto plėtros bendrovė „Hanner“ iš savo apyvartinių lėšų ir pelno.

Bendra komplekso koncesijos kaina po indeksavimo siektų 157,26 mln. eurų (su PVM) ir būtų 1,2 mln. eurų didesnė nei iki indeksavimo – tokia yra miesto ir valstybės įsipareigojimų suma.

Indeksavus vien statybos kainą ji didėtų apie 27 mln. eurų (su PVM) – nuo 94,54 mln. eurų iki 121,68 mln. eurų.

Dar 13,07 mln. eurų (kartu su finansavimo karštais) kainuotų papildomi darbai: 3 tūkst. stadiono vietų, bendrą jų skaičių padidinant iki 18 tūkst., bei universali arena. Papildomus darbus finansuotų savivaldybė. 

Europos Komisija turėtų patvirtinti, kad pakeitimais nėra suteikiama neteisėta valstybės pagalba. Jos išvados jau paprašė Vilniaus savivaldybė, BNS patvirtino jos atstovas. 

Vasario pradžioje paskelbta, kad projektą iš jo koncesininkės – investicijų bendrovės „BaltCap“ perima Arvydo Avulio valdoma bendrovė „Hanner“. Tačiau A. Avulis ne kartą sakė, kad projekto imsis tik tuo atveju, jei jo kaina bus indeksuota. 

Rašyti komentarą
Komentarai (3)

Ramūnas

Esmė, kad toks panašus stadionas kitose šalyse tekainuoja 50-70 milijonų. Lietuvoje kažkodėl tai keli šimtai milijonų?! Laukiam nesulaukiam Seimo rinkimų, kad padaryti visko kaluliaciją.

Kęstas

Reiškia saugu Lietuvoj,kad stato stadioną.Reikia pinigų pasiglemžti.Nejaugi neužtenka Kauno stadiono?Kam mėtyti pinigus.Tegul buna su gera veja daugiau mažesnių,o rimtoms varžyboms turim.Ir taip kiša į gynybą nepamatuotai.Geriau Vilniui apsaugą organizuotų,nes iki sienos su debilu Lukašenka 30km

Anonimas

Cia is tu pinigu statys kur taip truksta salies gynybai?

SUSIJUSIOS NAUJIENOS